:

Dijital Yayıncılık

GZT

Haberin sosyal medyası GZT, Türkiye ve dünya gündeminden en özel içerikleri takipçileriyle buluşturuyor. Herkesin bildiği detayları bilinmeyen yönleriyle; herkesin bilmediklerini ise ‘en anlaşılır biçimde’ sunan GZT, çok sayıda alt markasıyla büyümeye ve her gün daha nitelikli içerikler üretmeye devam ediyor.

2016 yılında takipçileriyle buluşan GZT, o günden bugüne kadar üretilen içerikler, değinilen konular ve ulaşılan geniş kitleyle birçok insan için haberin ve bilginin tek adresi haline geldi. Alanında yetkin editörlerin özel çalışmalarıyla şekillenen ve üretim sürecinin her bir adımı ‘okuyucu odaklı’ geliştirilen platform, herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir anlayışla ortaya çıkarıldı.

Doğru bilgiyi basit ve anlaşılır bir tasarımla birleştiren GZT, teknolojinin tüm imkânlarını kullanan ve robot haberciliği yerine özgün içeriğe yatırım yapan yaklaşımıyla farklılaşmaya devam ediyor.

Jurnal.ist, Mecra, GZTMZT, Zpor, SkyRoad, Lokma gibi farklı alanlarda uzmanlaşmış markalarla mizahtan habere; yemekten seyahate kadar insan hayatına dokunan her konu GZT ve GZT’ye ait platformlarla takipçilerle buluşmaya devam ediyor. GZT.com ve GZT’nin sosyal medya hesapları üzerinden gelen her takipçi sorusunun cevaplandığı; içerik planlamalarına takipçi fikirlerinin de dâhil edildiği GZT’de her gün her gelenin ‘kendine uygun bir şeyler’ bulabileceği bir manşet yönetimi de hayata geçirilmiş durumda.

Farklı alanlarda onlarca farklı programla anbean güncel kalmayı başaran GZT, alt markalarına ait özel içerik serileriyle de hitap ettiği kitleyi genişletmeye devam ediyor.

Yalnızca bir haber platformu olarak değil, takipçileriyle anbean etkileşim halinde olarak ‘haberin sosyal medyası’ olarak da faaliyet gösteren GZT’ye şu adresten ulaşabilirsiniz:

www.gzt.com


GAZETE MANŞET

Gazete Manşet, Türkiye’de günlük yayın yapan tüm ulusal gazetelerin manşet sayfalarına kolayca göz atılabildiği bir platform olarak tasarlandı.

Türkiye’nin değişen gündeminin ve gündeme ilişkin basınımızdaki yaklaşım farklılıklarının tek bir ara yüz üzerinden takip edilebildiği Gazete Manşet’te gazetelerin geçmişe dönük manşetlerine de göz atılabiliyor.

Gazete Manşet uygulamasında ayrıca, gazetelerin eklerine ve taşra baskılarına da erişilebiliyor.

www.gazetemanset.com


PİRİ MEDYA

Piri Medya, Albayrak Medya Grubu’na ait şirketlerin yeni medya düzenine dönüşümüne öncülük etmek ve dijital yayıncılık alanında hizmet vermek üzere 2012 yılında kurulmuştur.

Başta yenisafak.com ve GZT.com olmak üzere diğer tüm yayınları dijital platformlarda yönetmek, stratejilerini oluşturmak, sürekli bir değişim içerisinde olan dijital dünyadaki yeniliklere ayak uydurmak, gelecekteki ihtiyaçları öngörerek doğru teknoloji yatırımlarını yapmak gibi görevleri üstlenmiştir.

www.pirimedya.com

Televizyon Yayıncılığı

TVNET

Türkiye’nin “Yeni Medya Ekranı” TVNET, yayın hayatına 2007’de başladı. Objektif ve doğrudan habercilik üzerine yaptığı yayınlarla da kısa sürede izleyicinin beğenisini kazandı.

TVNET’te Türkiye ve dünya gündemini 7 gün 24 saat kesintisiz şekilde takip etmek mümkün. Yurt içi ve yurt dışında yaşananlar, gündeme dair değerlendirmeler, konusunda uzman isimler tarafından objektif şekilde bu ekranda yorumlanıyor. Siyaset, ekonomi ve spordaki gelişmeler de hem ekrana, hem de TVNET’in tüm sosyal mecralardaki hesaplarına anlık olarak yansıtılıyor.

TVNET, haber programlarıyla söylenmeyenlere dikkat çekiyor; kültür sanat, eğitim, sağlık ve hayata dair bilgilendirici yayınlarıyla da farklılığını ortaya koyuyor.

Bugüne kadar; Kudüs’ten Endülüs’e, Bosna’dan Semerkant’a kadar coğrafyayı sahiplenici yayınlarıyla hep bir adım önde olan TVNET, Türkiye’de ve yayıncılıkta ilkleri gerçekleştirmiş, “En İyi Belgesel Kanalı” ödülüne layık görülmüştür.

TVNET’in özgünlüğü dijital alanda da kendini hissettiriyor. Ekrandaki her yapıma tvnet.com.tr’den ulaşanlar, programları sadece izlemekle kalmayacak, aynı zamanda okuyabilecek. Bu amaçla kurulan TVNET Belgesel Kitaplığı çok yakında yayına başlayacak.

www.tvnet.com.tr

Gazete Yayıncılığı

YENİ ŞAFAK

1995 yılında “Türkiye’nin birikimi” sloganıyla kurulan Yeni Şafak, hep bu ilkeye sadık kalarak yayıncılık yaptı. Temsil ettiği değerler, çalışanlar ve gazete sahiplerinin özverisinin yanında cesaretiyle kısa sürede medya dünyasında önemli bir yer edindi.

Kurulduğu dönemde Türkiye’nin sahip olduğu birikimin önemli bir bölümü mevcut medya sistemine yansımıyordu. Yeni Şafak bu boşluğu doldurdu. Haksızlıkları duyuracak bir mecra yoktu. Yeni Şafak güçsüzlerin ve kimsesizlerin sesi oldu.

Bağımsız gazetecilik yaptı, gerçekleri duyurdu. Türkiye’nin son çeyrek asırdaki politik, sosyal ve hukuki gelişmelerde kritik haberler, yorumlar ve tavırlarla önemli roller üstlendi.

Kurulduktan iki yıl sonra gelen 28 Şubat darbesiyle mücadelenin en önemli adresi oldu. 28 Şubat cuntasına, siyasetçilerine, işadamlarına, STK’lara ve en önemlisi de medyasına karşı durdu. 28 Şubatçıların baskılarına maruz kalan gazetecilerin, yazarların, akademisyenlerin, siyasetçilerin ve STK’ların sığındığı liman oldu.

Yeni Şafak 2000’li yıllarda da Türkiye’nin demokratikleşme ve vesayet rejiminin kurtulması sürecinde lokomotif oldu. Darbe süreçlerini deşifre etti, siyasete sahip çıktı.

Yeni Şafak aynı zamanda 15 Temmuz’daki darbe girişimini ilk duyuran ve vatandaşları tavır almaya çağıran yayın organı olmanın gururunu yaşadı.

www.yenisafak.com

Kitap Yayıncılığı

KETEBE YAYINLARI

Her kitabın bir dünya, her kütüphanenin de içinde dünyalar bulunduran bir büyük âlem olduğu düşüncesiyle adına Ketebe Yayınları dediğimiz bir kütüphane inşa etmek üzere 2018 yılının mart ayında yola çıktık. Amacımız bilgiyi estetikle, hayal gücünü realiteyle aynı çatı altında buluşturmak, ortak insanlık birikimini kendi medeniyetimizin değerleriyle harmanlamaktı. Uluslararası standartları yayıncılık anlayışımızın temeli kabul ederek, ülkemizin dünyaya açılan entelektüel bir markaya sahip olması için her geçen gün üzerine koyarak çalışmaya devam ediyoruz.

Türk edebiyatının seçkin eserlerine, genç kalemlere, tarihimizin engin zenginliğine meraklıları ve araştırmacıları davet edecek nitelikteki çalışmalara, dünya edebiyatının hem güncel hem de klasik metinlerine, düşünce dünyamızın verimlerine, maneviyat tarihimizin köşe taşlarına ve gün yüzüne çıkmamış değerlerine ev sahipliği yapmak ise yayın politikamızın omurgasını oluşturmaktadır. Yakın zamanda ise geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için de Ketebe Çocuk markası kaliteli ve güvenli içerik anlayışıyla Ketebe Yayınları’nın geniş yelpazesine katıldı.

Bizler, Ketebe Yayınları; kitaba, kâğıda ve söze hürmet eden bir medeniyetin parçası olarak her şey geçer “yazı kalır” diyerek yolda olmaya devam ediyoruz.

www.ketebe.com

Dergi Yayıncılığı

BİLGE ÇOCUK

Bilge çocukların dergisi sloganıyla 2016 Eylül’de yayın hayatına başlayan Bilge Çocuk, geleceğimizin mimarı çocuklarımızın zihninde ışığı, dudakla­rında tebessümü amaçlayan, gelenekle geleceği, ilim ile irfanı, dün ile bugünü buluşturan, millî ve manevî değerleri uygun üslupla aktaran bir çocuk dergisidir.

Bilge Çocuk, eğlenceli ve eğitici içerikleri, muhteşem hediyeleriyle her ay 7 yaş ve üzeri çocuklarla buluşmaktadır.

www.bilgecocuk.com


BİLGE MİNİK

Bilge Çocuk dergisinin eki olarak yayın hayatına başlayan Bilge Minik, yoğun istek ve talep üzerine bağımsız bir dergi olarak yoluna devam etme kararı aldı.

Derginin içeriği, bir yetişkinin desteği ve yönlendirmesiyle tamamlanabilecek çok sayıda etkinlikten oluşmaktadır. Bu etkinlikler okul öncesi dönemdeki çocukların araştırma ve merak duygularını harekete geçirici, dil gelişimini, el becerile­rini, zihinsel ve duygusal gelişimlerini destekleyici niteliktedir. Ayrıca sayfalarda yer alan “Ebeveynlere Not” bölümleri miniklerin ebeveynlerine yol göstermektedir.

Bilge Minik, eğlenceli ve eğitici içerikleri, sürp­riz hediyeleriyle her ay 4-6 yaş miniklerle buluşmaktadır.

www.bilgeminikdergi.com


CİNS DERGİ

Cins, “birinci sınıf bir kültürün, birinci sınıf bir düşüncenin, birinci sınıf bir duyarlılığın” sesi olmak için; “Evladım onlar put!” ihtarıyla 2015 Ekim ayında yayın hayatına başlayan bir kültür ve edebiyat dergisi. İlk sayısından itibaren, medyanın tüm kanallarıyla Türk halkına dayatılan hâkim söyleme karşı yükselen bir itirazla ve “verili kültürel iktidar” meselesini irdelemeye dair bir çağrıyla başlamıştı Cins’in yolculuğu.

Yaptığı bu cesur çağrı kültür ve sanat dünyasında yankı uyandıran ve karşılık bulan Cins, bugün ardında onlarca sayılık bir yayın geçmişi bırakmış alanında söz sahibi bir dergi.

Cins her sayısında çağrısını ve mesajını daha da genişleterek ekibi, yazarları ve okurlarıyla; kendi tanımları ve kendi düşünce dayanakları üzerinde yükselen bir zihin ve kültür dünyası inşa edebilmeyi vaat ediyor. Bu inşa için bir eliyle kültürel mirası; ahlakî, ilmî ve edebî kıymetleri her dem yeniden işlemeyi ve gündemde tutmayı amaçlarken, bir eliyle de yarını kuracak bir ülküyü işaret ediyor.

Cins; klasik edebiyattan modern edebiyata, İslam düşüncesinden Batı düşüncesine, sosyolojiden felsefeye, tarihten aktüele, kısacası kültüre ve düşünceye ait her cephede bir askeri olan gönüllü bir fikir ordusu…

www.cins.com.tr


DERİN TARİH

2011 yılı yaz aylarında filizlenen yeni bir tarih dergisi fikri, 2012 Nisan’ında “Tüm bildikleriniz tarih olacak” sloganıyla hayata geçirildi. Tarih alanında hiç kimsenin son sözü söyleyemeyeceği, her zaman yeni belge ve bilgilerin, farklı yaklaşım ve bakış açılarının geliştirilebileceği şuuruyla okurunun huzuruna çıktı.

Derin Tarih her ay gündem yaratan kapak dosyaları, sahanın uzmanı akademisyenlerden ezber bozan makaleler, sağlıklı yorumlar ve orijinal belgelerle tarihin silinmez izlerini okuruna ulaştırıyor.

Osmanlı’nın öteki yüzü, İslam tarihinden çarpıcı ayrıntılar, Avrupa’nın açılmamış sayfaları, yakın tarihin kara delikleri, dinler tarihinin büyüleyici serüveni, Selçuklu ve Türk tarihinin merak uyandıran meseleleri ve daha pek çok tema her ay okurun beğenisine sunuluyor.

İlk defa yayınlanan vesika, fotoğraf, belge ve haritalar, tarihin isimsiz kahramanlarının hayat hikâyeleri, yerli ve yabancı tarihçilerle özel röportajlar, abide şahsiyetlerle ufuk turu, kitap değerlendirmeleri ve daha pek çok başlık Derin Tarih sayfalarında kendisine yer buluyor.

Mazlum tarihin sesi olmayı hedefleyen Derin Tarih, adil bir tarihe erişebilmek için alınması gereken uzun yoldaki ana uğraklardan biri olma gayretinde. Ülkemizdeki sahte tarihin kendini efendi ilan etmesine ve devleti arkasına alarak potansiyel tarihleri yutmasına itiraz ediyor.

Tarihin farklı bir anlatısının da mümkün olduğu inancıyla bakir meselelere kulaç atmayı, erişilmemiş belgelere dokunmayı, son rafa itelenmiş dosyaları öne çıkarmayı, sahte ve gerçek kahramanları ayıklamayı şiar ediniyor.

www.derintarih.com


GERÇEK HAYAT

2000 yılında yayın hayatına başlayan Gerçek Hayat dergisi, çok kısa süre sonra geniş kitlelerce sahiplenildi. 28 Şubat’ın fırtınalı ortamında dimdik ayakta durarak Müslümanların fikri savunusu hâline geldi. Uzun yıllar siyasi düşünce alanındaki önemli bir boşluğu doldurdu. Ülkesinin derdiyle dertlenen, İslam dünyasının sıkıntılarını şahsî meselesi sayan ve bunun için mücadele edenlerin sözcüsü oldu ve olmaya devam ediyor.

Bu siyasî gayenin haricinde, 15 yıl boyunca genç ve heyecanlı kalemlere sayfalarını açarak okul vazifesi gördü, hâlen çok canlı ve de büyüyen bir “Gerçek Hayat ruhu” oluşmasını sağladı.

Kendi sahasında hâlâ rakipsiz ve Türkiye’nin tek haftalık mecmuası olan Gerçek Hayat, 2016 yılında Albayrak Medya Grubu’na katıldı. Aralık 2018’den bu yana ise Kemal Özer’in genel yayın yönetmenliğinde yoluna devam ediyor.

Özel dosyalarıyla dopdolu bir Gerçek Hayat’a abone olmanız durumunda her Pazartesi masanıza geliyor. Dergi satan gazete bayileri ve kitapçılardan temini de mümkün.

www.gercekhayat.com.tr
www.gzt.com/gercek-hayat


LOKMA

2014’te yayın hayatına başlayan Lokma dergisi günlük mutfak maceralarının paylaşıldığı, okuyucularının elinden düşürmediği bir dergi. Verilen nimetlerin kıymetini anlayıp, abartıya ve gösterişe kaçmadan hazırlanan tarifleri, en güzel biçimiyle, hayatı paylaştıklarımıza sunmak ve elimizdekilere şükretmek aslında Lokma’nın öncelikli işi.

Lokma başka ne yapar?

Lokma ekibi her ay, yeni sayının heyecanıyla kolları sıvar, kendimiz ve sevdiklerimiz için denemekten mutluluk duyacağımız lezzetleri araştırıp bulur. Mevsiminde bulunan malzemelerle, herkesin dolabında, kilerinde olan malzemeleri bir araya getirip mutluluk verecek tarifleri tencerelerle buluşturur.

Geleneksel reçetelerin yanı sıra, daha önce görmediğiniz farklı ve yeni reçeteleri de en ince ayrıntılarıyla anlatır.

Yemek işinin sadece tariflerden ibaret olmadığını görebileceğiniz Lokma’da, mutfaktaki işleri kolaylaştıracak pratik bilgileri, aşçılık ipuçlarını ve içinizdeki şefi ortaya çıkaracak minik tüyoları da bulabilirsiniz.

Lokma neye önem verir?

Lokma dergisi, sofraya gelen her bir lokmanın hazırlanışının zorluğunun farkında olarak, hiçbir malzemeyi israf etmeden, ortaya çıkan her tabağın abartılı sunumlardan ziyade samimi sunumlar olmasına önem verir. Verilen tariflerin yegâne amacı da, pek çok insanın bir araya geldiği masalarda en güzel muhabbetlere eşlik etmesidir.

En özel lezzetleri, en özel fotoğraflarla bulabileceğiniz, en iyisine ulaşmak için defalarca denenmiş yemekleri aşama aşama görebileceğiniz derginiz Lokma’da, pişirmeye, yemeye ve paylaşmaya olan tutkumuzu sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz.

www.lokmadergisi.com
www.gzt.com/lokma 


NİHAYET

Nihayet Dergi, Doğu’dan ve Batı’dan sesleri başka yerlerde bulamayacağınız içeriklerle ele alıyor. Standart olanı tartışırken gözden kaçanları “özel dosyalarla” gündeme getiriyor.

Güvenilir bilgiyi, cazip bir dille ortaya koyan Nihayet Dergi, kişisel tanıklıklar üzerinden teorileri anlatırken, okuma önerileri sunmayı da ihmal etmiyor.

Niteliğin Egemenliği, Yoldaki Tuhaflık, Kayıtlar, Hayat Memat, Çizgi Hikâye, Kültür Atlası, Türkiye’den-Dünyadan kitaplar ve her ay merak uyandıran dosya konuları… Sizi size anlatan bölümler farklı kalem, çizgi ve fotoğraflarla derginiz Nihayet’te!

www.nihayet.com
www.gzt.com/nihayet


POST ÖYKÜ

Post Öykü, putları kıracağını, edebiyatın merkezinde olacağını, rakiplerini yere sereceğini, küçükleri ezip büyüklerin ellerinden öpeceğini, ülkemizi mutlu yarınlara taşıyacağını, ikinci yeniyi aşacağını (öykücüler de aşar) filan iddia etmiyor. Tek bir iddiadan söz edebilirim; iyi öyküye, iyi yazıya, iyi dergiye, iyi kitaba, iyi fikre yüz çevirme gücümüz yok. Kötülüğün, küçük hesapların, edebiyat ortamı ile ilgili kuruntuların fazladan bir efor istediğini düşünüyorum. Ve fakat bu enerjiyi kendimde bulamıyorum, bulamıyoruz.

Hayatımız neyse yazdıklarımız ya da yaptıklarımız da o. Biz bu işe; edebiyata ve dergiciliğe duygularımızı karıştırıyoruz, bu yüzden pek profesyonel olduğumuz söylenemez. Post Öykü, bizim sevdiklerimizi, bizim öğrendiklerimizi, bizim bildiklerimizi, sezdiklerimizi, görüşlerimizi, inançlarımızı ve kafa karışıklıklarımızı taşıyor. Bu “biz”, dışarıya kapalı, masonik bir “biz” değil. Birlikte sevelim, heyecanlanalım, kızalım, öğrenelim ve elbette yazalım. Seviyorsanız gelin konuşun. Biz postumuzu serdik bekliyoruz.

www.postoyku.com


SKYROAD

Seyahatten kültür-sanata, yemekten gündelik hayata farklı coğrafyaların yaşam kültürleri, şehir hayatının koşuşturmacasında gözden kaçan “sırlı” detaylar, Skyroad dergisinde nefes alıp veriyor.

Skyroad; “bu dünya bizim memleket” diyen, gezip keşfetmeye meraklı, “bizim gezegen”in sırlarını araştıran, “yaşarken gezmeyi, gezerken yaşamayı” şiar edinmiş okura farklı coğrafyalar kadar farklı hayatların da renk skalasını sunuyor.

Seyahat kavramını insan öyküleri, gündelik hayat ve gelenekle harmanlayan renkli yazı, röportaj, izlenim ve fotoğraflarıyla Skyroad, seyahat dergiciliğine yeni ve dinamik bir soluk getiriyor.

İçeriği Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan dergi, her ay yaklaşık yüzde 45’i yabancı uyruklu 450 bin uçak yolcusuna ulaşıyor. Dergi yabancı okur potansiyeliyle Türkiye coğrafyasını ve kültürünü tanıtma iddiasını da taşıyor.

Yola “gezi kültürü dergisi” olarak çıkan Skyroad, dijital platformda da takipçilerine yeni keşifler sunarak yoluna devam ediyor.

www.gzt.com/skyroad 
www.skyroad.com.tr


Z RAPORU

Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera ancak bizim için değil. Z Raporu, günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin ve olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor. Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyelerin” peşine düşüyor.

Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. 2015 yılında, Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık.

Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz. Girişimcilik hikâyelerinden bölgemizdeki ve dünyadaki olaylara, teknolojik trendlerden piyasalardaki gelişmelere varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız.

Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz.

Z Raporu, ekonomiye, politikaya ve hayata dair konulara küresel bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleriyle sizlerle…

www.zraporu.com

Reklamcılık

Reklam Piri, 2012 yılında Albayrak Medya Grubu mecralarının reklam ve pazarlama çalışmalarını yürütmek amacıyla kurulmuştur. Kurulduğu günlerde sadece Yeni Şafak ve TVNET’in üretmiş olduğu reklam alanlarını satmakta iken bugün Gruba ait pek çok dergi ve internet sitesinin ürettikleri reklam alanlarını da satan büyük bir medya satış ve pazarlama şirketi haline gelmiştir.

Reklam Piri, Albayrak Medya Grubu mecralarının alışılagelen reklam alanlarının satış ve pazarlanmasının çok ötesinde, bu mecraların içerik ekipleriyle de işbirlikleri yaparak, yeni reklam alanları üretmekte ve bu alanların reklam veren firmalarca talep edilmesini sağlamaktadır. Özellikle ülkemizin sağlık, yüksek öğrenim ve turizm fırsatlarını ele alan yayınlar, yurt dışında gazete ve dijital mecra fırsatları değerlendirilerek yeni bir gelir kaynağına dönüştürülmüştür. Reklam Piri’nin bu çalışmaları ülkemizde başka bir medya grubu tarafından yapılabilen çalışmalar olmadığı için Albayrak Medya Grubu’nun gücüne güç katmaktadır.

Reklam Piri alışılagelen reklam modellerinin dışına çıkma konusunda da çalışmalar yapmakta, yeni ve etkin reklam modelleri üretmeyi de önemsemektedir. Sorumluluğunda olan mecralar ile reklam veren firmaların reklam dışı işbirliklerini de sağlayan Reklam Piri, planlamış olduğu etkinlikleri önce en uygun mecrayla birleştirip, bu etkinliğin reklam verenlerce sahiplenilmesi sağlanmaktadır. Sadece Albayrak Medya Grubu mecralarının üretmiş olduğu reklam yerlerinin satış ve pazarlanmasıyla yetinilmeyip sektörün en yakından takibi de sağlanmaktadır. Reklam verenlerin medya talepleri, planlama davranışları, sektördeki genişlemeler ve daralmalar, reklam veren yönelimleri yakından takip edilmektedir.

Reklam verenlerle olan başarılı işbirliklerinin yanı sıra medya ajanlarıyla da sadece ticari değil, dostluk ilişkileri de kurulmaktadır. Reklam Piri her fırsatta reklam veren temsilcileri ve medya planlama şirketlerinin temsilcileriyle bir araya gelmekte, reklam pazarındaki etkin rolünü sürdürmektedir.

www.reklampiri.com

Medya Dağıtımı

BİRLİKTE DAĞITIM

Birlikte Dağıtım, günlük yayınlanan ulusal ve yerel gazeteleri abonelerine ulaştırmak amacıyla 1999 yılında kurulmuştur. Başlangıçta tek bir gazete dağıtımını yapmaktayken birkaç yıl içinde ulusal ve bölgesel ölçekte yayınlanan diğer gazetelerin abonelerine de dağıtım hizmeti vermeye başlamıştır.

Aynı zamanda aylık ve haftalık yayınlanan dergi dağıtımları, davetiye, takvim gibi kişiye özel teslimatlı ürünlerin de dağıtımını yapmaktadır. Türkiye genelinde 750 uzman motorize dağıtım personeliyle dağıtım hizmeti vermekte olan Birlikte Dağıtım, global ölçekte bir firma olmayı başarmış ve dünyanın her yerine dağıtım faaliyetlerini aksatmadan gerçekleştirmektedir.

Son yıllarda dağıtıcı rolünün yanı sıra yaptığı yatırımlarla satış ve pazarlama alanında da adından söz ettirmeye başaran Birlikte Dağıtım, e-ticaret ve sanal pazar atılımlarıyla daha modernize şekilde pazarlama stratejilerini geliştirmiş ve özellikle kitap satışı alanında bir marka haline gelmiştir.

Tüm süreçler kapsamında kurduğu “çağrı merkezi” sistemiyle ileri teknoloji kullanarak yasal uygunluklara tam bağlı şekilde Türkiye’nin her yerinde firmalara halkla ilişkiler, satış ve pazarlama hizmeti ve desteği sunmaktadır.

Başlattığı yeni yatırım ve projeleriyle, başlangıçta “Gazete Dağıtımı” olan sloganını, “Kitap, Dergi ve Herşey” olarak değiştirmiştir.

www.birlikte.com.tr