Category : Bizden Haberler

GELECEK HAFTA EBRU SANATINI DENEYİMLEYECEĞİZ

Çalışma arkadaşlarımızla yaz aylarında etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz. Bu kapsamda 5 Temmuz’da Ebru Eğitimi ve Deneyim Atölyesi’nde buluşacağız. Ebru sanatının tarihçesi, malzemelerin hazırlanması, fırça bağlama ve teknikleri, boyaların ezilme ve öd-su oranlarının ayarlanması gibi temel bilgilerin verilerek ebru sanatı uygulamasının yapılacağı Ebru Eğitimi ve Deneyim Atölyesi’nde, çalışma arkadaşlarımız ebru sanatıyla ilgili detaylı bilgi sahibi olacak. 20 kişilik kontenjanla sınırlı olan programımız, iki oturum halinde gerçekleşecek.

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

İnsan Kaynakları Koordinatörlüğümüzün öncülüğünde çalışma arkadaşlarımıza özel başlatılan Grup Tamamlayıcı Sağlık Sigortası uygulaması yoğun ilgi gördü. 2 Haziran’da yürürlüğe giren poliçe kapsamında, indirimli olarak tamamlayıcı sağlık sigortasından çalışanlar olarak yararlanabileceğiz. Anlaşmalı hastanelerde geçerli olan poliçe başvuruları dün tamamladı. Toplamda bin 500’ün üzerinde çalışma arkadaşımız tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanmak için başvurdu.

GRUBUMUZ LİBYA’NIN ÖNEMLİ TİCARET FUARINDA YERİNİ ALDI

Grubumuz, serbest bölgeler arasında uluslararası ortaklık ve ticaretin teşvik edilmesi amacıyla Libya’nın Misurata Serbest Bölgesi’nde ilk kez düzenlenen “Misurata Birinci Uluslararası Serbest Bölgeler Forumu ve Sergisi”ne Elmas Sponsor olarak katıldı. 28-29 Haziran tarihlerinde gerçekleşen forumda Japonya, Tunus, Gana, Burkina Faso gibi ülkeler de yer aldı. Etkinliğin açılışında Grubumuz adına konuşan Misurata Depo Yöneticimiz Özgür Çakıcı, dinleyicilere Grubumuzun çalışmalarını aktardı. Dünyada önemli limanlarda söz sahibi olan Grubumuzun serbest bölgelerin gelişimine önemli katkılar sağladığına dikkat çeken Çakıcı, bölgedeki soğuk hava deposu yatırımımızın serbest bölgeye, Libya’ya ve çevre ülkelere yapacağı faydalardan bahsetti.

TRABZONSPOR BAŞKANI AĞAOĞLU HAT SERGİMİZİ ZİYARET ETTİ

Bu yılın Süper Lig şampiyonu Trabzonspor’un Başkanı Ahmet Ağaoğlu, onuncusunu Trabzon’da düzenlediğimiz geleneksel İman Ayetleri Hat Sergimizi ziyaret etti. Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde 13 ünlü hat sanatçısının çalışmalarının yer aldığı sergiyi ziyaret eden Başkan Ağaoğlu’na Trabzon Port Genel Müdürü Muzaffer Ermiş eşlik etti. Ermiş, Grubumuzun geleneksel hale getirdiği ve bu yıl “Ey iman edenler!” hitabıyla başlayan ayetlerin konu olarak seçildiği sergideki eserler hakkında Başkan Ağaoğlu’na detaylı bilgi verdi ve ardından hatıra fotoğrafı çektirdi.

MİNİKLERİMİZ VE KAHVESEVERLER ETKİNLİKLERDE BULUŞTU

Çalışma arkadaşlarımızın çocuklarıyla unutulmayacak bir etkinliğe imza attık. “Çocuğum İşte” etkinliğiyle 5-10 yaş arası çocuklarımız Topkapı ofisimizde hem güzel vakit geçirdi hem de sosyalleşme imkanı buldu. Eğlenceli yarışmalardan animasyonlara, yüz boyamadan film izlemeye kadar gün boyunca doyasıya hatıralar biriktirdiler. Bir diğer etkinliğimizde ise kahvesever çalışanlarımız “Kahve Kültürü ve Demleme Atölyesi”ne katıldı. Kahvenin tarihî serüveni, doğası, işlenmesi, analizi, ekipman ve ritüellerinin anlatıldığı, filtre kahve ve nitelikli Türk kahvesi deneyiminin yer aldığı atölyeye katılan çalışma arkadaşlarımız Türkiye Kahve Tadım Şampiyonu Ethem Manav ve “Anadolu’nun Kayıp Kahveleri” kitabının yazarı Atilla Narin’in eğitmenliğinde kahve kültürü ve demleme üzerine bilgiler edindiler. Bir sonraki kahve atölyemiz 4 Temmuz’da gerçekleşecek.

“KAHVE KÜLTÜRÜ VE DEMLEME ATÖLYESİ”NE DAVETLİSİNİZ

Çalışanlarının moral ve motivasyonuna her zaman önem veren Grubumuz bu kez de “Kahve Kültürü ve Demleme Atölyesi” düzenliyor. Kahvenin tarihî serüveni, doğası, işlenmesi, analizi, ekipman ve ritüellerinin anlatılacağı ve filtre kahve deneyimi ile nitelikli Türk kahvesi atölyesinin yer alacağı etkinlik 30 Haziran’da Topkapı Konferans Salonu’nda iki ayrı oturum halinde düzenlenecek. Türkiye Kahve Tadım Şampiyonu Ethem Manav ve “Anadolu’nun Kayıp Kahveleri” kitabının yazarı Atilla Narin’in eğitmenlik yapacağı atölyeye katılmak için linke tıklayınız.

ALTAR BOT’TAN YENİ BİR ÖZELLİK DAHA

Yapay zekâ destekli dijital asistanımız Altar Bot, birçok alanda çalışanlarımıza destek olmaya devam ediyor. Altar Bot yeni özelliğiyle kurumsal hesabı olan çalışanlarımıza “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası”yla ilgili bilgi veriyor ve en yakın hastaneleri öneriyor. “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsam Bilgilendirme Formu”na ulaşmak ve ikamet ettiğiniz ildeki hastaneleri sorgulamak için Rocket Chat ve Telegram mesajlaşma programlarından Altar’a yazarak bu özelliklerden yararlanabilirsiniz. Altar, yeni özelliklerle yeteneklerini geliştirmeye devam edecek.

ALBAYRAK AKADEMİ’NİN İLK LİDERLİK OKULU TAMAMLANDI

Grubumuz İK Koordinatörlüğü “Kariyer ve Yetenek Yönetimi” birimi tarafından organize edilen ve ilk planda grup genel müdür, grup genel müdür yardımcısı ve grup müdürlerine yönelik düzenlenen “Liderlik Okulu”nun son konuğu Grubumuz CEO’su Prof. Dr. Ömer Bolat oldu. Liderlik ve yöneticilik kavramlarının değişen dünyadaki fonksiyonu, girişimcilik ile profesyonel liderlik alanlarının organizasyonlardaki katkısı üzerine eğitim veren Bolat liderlik özelliklerinin ve yönetim yapısının kuşaklar arası aktarımının öneminin altını çizdi. CEO’muz Prof. Dr. Ömer Bolat, Kariyer ve Yetenek Yönetimi Müdürümüz Fatih Aydın, Psikoterapist M. Akif Karakuş ve İZÜ Öğretim Üyesi Dr. Orkun Osman Bilgivar tarafından verilen eğitimler 5 hafta boyunca, 20’nin üzerinde yöneticimizin katılımıyla dolu dolu geçti. Liderlik Okulu farklı kademelerdeki yöneticilerimiz için düzenlenmeye devam edecek.

TANITIM FİLMİMİZ 5 DİLDE YAYINDA

Küresel bir marka olarak 70 yıldır üreten, ülkemizin geleceğine ve faaliyet gösterdiği coğrafyalara değer katan Grubumuzun yaptığı çalışmaları tanıtım filmimizde bir araya getirdik. Türkçe, Arapça, İngilizce, Fransızca ve Rusça olmak üzere 5 dilde yayınladığımız filmimiz farklı coğrafyalarda izlenmeye devam ediyor. Grubumuzun faaliyet gösterdiği sektörlerde çeşitli bilgilerle donattığımız film, şirketlerimizin ve markalarımızın tanıtımına ve bilinirliğine katkı sağlayacak. 5 dilde hazırladığımız tanıtım filmimizi izlemek için linke tıklayınız.

.

“İMAN AYETLERİ HAT SERGİSİ”NİN YENİ DURAĞI TRABZON

İman Ayetleri Hat Sergimizin İstanbul dışındaki ikinci durağı Trabzon oldu. Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde 23 Temmuz’a kadar gezilebilecek serginin açılışında konuşan Kurumsal İletişim Koordinatörümüz Esad Sivri, “Albayrak Grubu olarak Türkiye için 70 yıldır üretmek için çalışırken, sanat dünyasına da kalıcı eserler bırakmak istiyoruz” dedi. Törene Trabzon Port Genel Müdürü Muzaffer Ermiş, Transbaş Genel Müdürü Emin Bilgin, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Üniversitesi Rektörü Emin Aşıkkutlu ve hat sanatı gönüllüleri katıldı.

MALİ’DEKİ DEİK İŞ FORUMUNA KATILDIK

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Mali İş Konseyi Başkanı Fatih Altunbaş ve Grubumuz yetkililerinin de aralarında bulunduğu heyet, Cumhurbaşkanı Assimi Goita tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul edildi. Program kapsamında Mali’deki ticaret hacminin arttırılması konusunda ikili görüşmeler yapıldı. Albayrak Grubu olarak biz de Afrika’daki yatırımlarımızla ilgili görüşmelere katıldık ve Grubumuzu tanıtma fırsatı bulduk. Görüşmelerde ambargo altındaki Mali için, tek açık liman olan Grubumuzun işlettiği Conakry Limanı’nın önemi bir kez daha vurgulandı.

GRUBUMUZ YENİ FİKİRLERE ÖNEM VERİYOR

İnsan Kaynakları Koordinatörlüğümüz sponsorluğunda, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İnovasyon Kulübü tarafından üniversiteler arası etkileşimi arttırmak, fikir sahibi gençlere fikirlerini projeye dönüştürme fırsatı vermek, farklı fikirleri benimsetip uygulayabilecek süreçleri tecrübe etmelerini sağlamak amacıyla üç gün süren BEE-Z isimli Fikir Turnuvası gerçekleştirildi. İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü İşe Alım Yöneticisi Bilal Aydoğdu konuşmasında “Gençlerle bir arada olmak ve yaptıkları çalışmaları desteklemek bizler için çok kıymetli. Albayrak Grubu olarak gelecekte ülkemizde söz sahibi olabilecek genç arkadaşlarımızı bilimsel çalışmaları için her zaman teşvik edeceğiz” diyerek yarışmada üçüncü olan takıma hediyelerini takdim etti.

KÜMBET’TE ÖĞRENCİLERDEN “GELECEĞE BİR FİDAN”

Giresun’da faaliyet gösteren Birun Kümbet Dağ Evleri otelimiz, “Geleceğe Bir Fidan Dik” sloganıyla fidan dikme etkinliği gerçekleştirdi. Dereli’deki Koçkayası Tabiat Parkı’nda düzenlenen etkinlikte, Boztekke İlkokulu öğrencileri 200 fidanı toprakla buluşturdu. Etkinliğe Dereli Kaymakamı Okan Yenidünya, Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Murat Şenyurt, İlçe Emniyet Müdürü Ünal Serdar katıldı. Birun Kümbet Otel Müdürümüz Durmuş Coşkun, çocuklarla çevresel etkinlikler yapmaktan memnuniyet duyduklarını kaydetti. Otelimizin İşletme Müdür Yardımcısı Orhan Kılınç ise, bu yıl gerçekleştirilen etkinliğin gelecek yıllarda farklı köy okullarıyla devam edeceğini duyurdu.

VARAKA’NIN SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMESİ DEVAM EDİYOR

Üretimde kullandığı ham maddenin yüzde 100’ünü geri kazanılmış eski kâğıtlardan karşılayan çevreci ve aynı zamanda ülkemizin en büyük sanayi kuruluşlarından olan Grup şirketlerimizden Varaka’nın başarıları devam ediyor. Varaka, 2021 yılında 1.251.875.898 TL net satış gerçekleştirerek üretime başladığı üçüncü yılında büyük bir başarıya imza attı ve İSO 500 listesinde 397. oldu. İSO 500 listesinin aktif toplamı genel sıralamasında ise 170. sırada yerini aldı. Eski kâğıtlardan dönüşümünü yaparak fluting, hp fluting, testliner, hp testliner, torba kraft gibi ürünlerin üretimini gerçekleştiren Varaka, 2021 yılını 113.181.007 TL dönem net kârıyla kapattı ve vergi öncesi kâr/zarar genel sıralamasında 293., FAVÖK genel sıralamasında ise 224. sırada yerini aldı.

“ÇOCUĞUM İŞTE” ETKİNLİĞİNE TÜM MİNİKLER DAVETLİ

Grubumuzda görev alan çalışma arkadaşlarımızın 5-10 yaş arası çocukları için, mesai saatleri içerisinde tüm gün devam edecek “Çocuğum İşte” etkinliği düzenliyoruz. 20 Haziran Pazartesi, Topkapı Konferans Salonu’nda gün boyu devam edecek etkinlikle çocuklarımız animasyonlar, yarışmalar, strateji ve beceri oyunları, Karagöz-Hacivat oyunu, yüz boyama etkinliği, karikatürist tarafından karikatürlerinin çizileceği ve doyasıya eğlenecekleri bir gün geçirecekler. Çocuğunuzun çalışma arkadaşlarınızın çocuklarıyla birlikte eğlenip güzel vakit geçireceği ve sosyalleşme imkânı bulacağı bu etkinliğe katılması için işyerine birlikte gelebilirsiniz.

GENÇ İSTİHDAMINI DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYORUZ

Grubumuzun yeni mezunlara yönelik bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği Genç Albayraklılar Staj Programı tamamlandı. Yeni Şafak, TVNET, yenisafak.com, GZT ve Ketebe’de 6 ay süren İŞKUR İşbaşı Programı sonunda başarılı olan 36 çalışma arkadaşımız, Grubumuz bünyesinde işe başladı. Sektörde muhabir olarak görev yapacak gençlerin ilk iş günü etkinliğine Grubumuz CEO’su Prof. Dr. Ömer Bolat, İnsan Kaynakları Koordinatörümüz Hüseyin Yavuztürk ve Albayrak Medya üst düzey yöneticileri katıldı.