Category : Bizden Haberler

Diyanet İşleri Başkanı ve İstanbul Müftüsü, Yeni Şafak’ı ziyaret etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, Yeni Şafak’ı ziyaret etti. Albayrak Grubu CEO’su Ömer Bolat ve Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu’yla görüşen Prof. Dr. Ali Erbaş ve Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yeni görevi dolayısıyla Hüseyin Likoğlu’na hayırlı olsun dileklerini ileten Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ile İstanbul Müftüsü Maşalı, gazeteye de yayın hayatında başarılar diledi. Ali Erbaş, Likoğlu’na hat tablosu hediye ederken Likoğlu da nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiği Erbaş’a ve Maşalı’ya Ketebe Yayınları’ndan çıkan “Son Hattatlar” kitabını hediye etti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Kalın TVNET’e konuk oldu

TVNET kanalında yayınlanan Türk Kahvesi programının sunucusu Ayşe Böhürler, programında bu hafta Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve aynı zamanda felsefeden tarihe, edebiyattan sanata kadar çok yönlü bir devlet adamı olan Prof. Dr. İbrahim Kalın’ı ağırladı. Kültür sanat, düşünce ve tarih üzerine konuşulan programda, sanatın son zamanlarda eğlence kültüründe bir metaya dönüştürüldüğünü belirten Kalın, sanatı bu durumdan kurtarmak gerektiğini ifade etti. “Sanat öncelikle insanın ruhunu yüceltmek için girdiği bir hali ifade eder” diyen Kalın, sanatın, insanın ruhunu kattığı, ruhundaki güzelliği sanata dahil ettiği bir süreç olduğunu belirtti.

Online Kariyer Günleri’nde mülakat teknikleri ve simülasyonları devam edecek

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin katıldığı söyleşi ve mülakat teknikleri ve mülakat simülasyonlarına İnsan Kaynakları ekibimiz de aktif olarak katılıyor. Geçtiğimiz günlerde Medipol Üniversitesi, Gelişim Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi Online Kariyer Günleri etkinlikleri İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü tarafından tamamlandı. Bu hafta içerisinde ise İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve Arel Üniversitesi ile programlar devam edecek. Grubumuzun İnsan Kaynakları Koordinatörü Hüseyin Yavuztürk’ün katılımıyla “Mülakat Teknikleri” söyleşisi gerçekleştirilerek genç katılımcılara grup tanıtımı yapılacak. Program, İşe Alım ekibinden Bilal Aydoğdu ve Taner Yüce tarafından mülakat simülasyonlarıyla devam edecek.

Yeşil Adamlar, Gine’de birinci yıldönümünü kutladı

Türkiye’nin “ilk özel atık yönetimi şirketi” unvanına sahip Yeşil Adamlar, Gine’de bir yıldır sürdürdüğü temizlik faaliyetlerinin yıldönümünü çalışanlarıyla birlikte kutladı. Etkinliğe, yaklaşık 400 kişi katıldı ve yeni hedefler anlatıldı. Kutlamaya katılan Gine Cumhuriyeti Devlet Temizlik Genel Müdürü (ANASP) Madame Conde Marie Toure de, Grubumuzun, Conakry şehrinin temizliği konusunda titizlik ve özveriyle çalıştığını vurguladı. Conakry’de Nisan 2019 tarihinde 25 adet kamyonla atık yönetimine başlayan Yeşil Adamlar, başlangıçta yalnızca Kaloum Belediyesi ve şehrin batı-doğu ekseninde uzanan otobanını temizliyordu. Mart 2020 tarihinde imzalanan anlaşmadan sonra hizmet verilen belediye sayısı 5’e yükseldi. Şu an itibarıyla belediyelere dağıtılan bin 800 konteyner, 73 lift konteyner ve 646 personelle hizmet verilmeye devam ediliyor.

TVNET’e bir ödül daha

TVNET’te yayınlanan “Patron Mutfakta” programı, 34. Uluslararası Tüketici ve Kalite Zirvesi’nde “En İyi Program” seçildi. Lobin Turkey tarafından düzenlenen ödül töreninde ekonomi, marka ve medya alanında birçok ödül sahiplerini buldu. Törende ödülü programın sunucusu Doğukan Erdem Kutlu aldı. İş dünyasının önemli isimlerini programında konuk eden Kutlu, kendilerini ödüle layık görenlere teşekkür ederek ödülü TVNET ailesi adına aldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı TVNET’e konuk oldu

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve İletişim Bilimci Doç. Dr. Mücahit Küçükyılmaz, TVNET’te Mehmet Önder’in sunduğu Gündem Sanat programına konuk oldu. Programda çalışmalarını anlatan Doç. Dr. Mücahit Küçükyılmaz, büyük Osmanlı hükümdarı Yavuz Sultan Selim’in hayatını kaleme aldığı “Adaletin Kılıcı: Yavuz” romanının hikayesini paylaştı. Programın ardından Grubumuz İcra Kurulu Üyesi Mesut Albayrak’ı ve Kurumsal İletişim Müdürü Esad Sivri’yi ziyaret eden Doç. Dr. Mücahit Küçükyılmaz, Ketebe Yayınları’nı severek takip ettiğini belirterek, önümüzdeki projeleri için Ketebe ile çalışmak istediğini ifade etti.

Erzurum ve Erzincan rotayı ihracata çevirdi

Grubumuz şirketlerinden Erzurum Şeker Fabrikası Genel Müdürü Necati Karavaizoğlu, rekor üretim gerçekleştiren Erzurum ve Erzincan’daki şeker fabrikalarının ilk defa kotasını doldurarak şeker ihraç edebileceğini belirtti. Erzurum’da, 2018 yılında özelleştirilip Albayrak Grubu tarafından devralınarak Sukkar markasıyla şeker üretimine devam eden Erzurum Şeker Fabrikası, şeker pancarı üreticilerine verdiği desteklerle 2019-2020 yılları döneminde üretimini rekor düzeyde artırdı. Erzurum ve Erzincan’da azalan şeker üretimini canlandırmak için çalışma yapan firma, fabrika bünyesinde kurulan Mezra Ziraat Anonim Şirketi ile 3 yıl boyunca çiftçilere modern tarım araçları ve yağmurlu sulama kolaylığı gibi önemli desteklerde bulundu. Özel sektör teşvikleriyle ekim yapmaya başlayan çiftçiler, daha fazla pancar üretimi yaparak şeker ihtiyacını karşılarken, ülke ve aile ekonomisine de önemli katkı sağladı.

Ketebe Yayınları 4 yaşında!

Romandan şiire, tarihten düşünceye, klasik metinlerden özel edisyon çalışmalara kadar farklı kategorilerdeki yayınları okuyucuyla buluşturan Ketebe Yayınları, 4. yılına girdi. Her yayınevinin kendi geleneğini oluşturması gerektiğine dikkat çeken Ketebe Yayınları Yayın Yönetmeni Furkan Çalışkan, DHA’ya özel açıklamalarda bulundu. Yola çıkarken bir gelenek oluşturmayı amaçladıklarını belirten Çalışkan, “Ketebe Yayınları Türkiye’nin en önemli, prestijli, büyük yayınevlerinden birisi olmaya talip. Sadece Türkiye’de değil uluslararası alanda da yayın yapmayı düşünüyoruz. Bunun hazırlıklarını yapıyoruz. Aldığımız tepkilerden gördüğümüz kadarıyla da Ketebe Yayınları ne yapmak istediğini okuyucuya hissettirmeye başladı. 4. yılımıza girerken bizi en çok mutlu eden de bu” dedi.

Gine Ulaştırma Bakanı Keita, Alport Conakry’yi ziyaret etti

Gine Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanı Mohammed Keita, Alport Conakry liman işletmemizi ziyaret etti. Alport Conakry Genel Müdürü Mustafa Levent Adalı ve diğer yöneticilerin eşliğinde limanı gezen Bakan Keita, limandaki çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı. Albayrak Grubu’nun Gine için çok önemli bir yatırımı olan limandaki yenileme çalışmalarından ve yapılan yeniliklerden gurur duyduğunu ifade eden Bakan Keita, tüm ekibi gayretli çalışmalarından dolayı tebrik etti. Ayrıca aynı hafta ülkemizin Conakry Büyükelçisi Hilmi Ege Türemen de limanı ziyaret ederek, Alport Conakry’nin faaliyetleri hakkında bilgi aldı ve Alport Conakry Genel Müdürü Adalı ve diğer çalışanlarla birlikte limandaki son gelişmeleri değerlendirdi.

Grubumuz, Gine Yatırım Forumu’na katıldı

Gine Yatırımlar ve Kamu-Özel Sektör Ortaklığı Bakanlığı ile Gine Özel Sektör Yatırımlarının Teşviki Ajansı (APIP) ortaklığında, Afrika Kalkınma Bankası ve Dünya Bankası/Uluslararası Finans Kurumu desteğiyle Gine Yatırım Forumu düzenlendi. Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde’nin himayelerinde Conakry Sheraton Otel’de 24-26 Şubat 2021 tarihlerinde, Gine Yatırım Ajansı’nın bu yıl ilk kez düzenlediği uluslararası Gine Yatırım Forumu’na, Türk firma ve iş insanlarının stantlarında Grubumuz da yer aldı. Afrika, Avrupa ve Amerika’dan çok sayıda yatırımcının bir araya geldiği forumda, Grubumuz adına madencilikten tarıma, turizmden bankacılığa varan pek çok alanda yatırım fırsatları analiz edildi. Forum, dün akşam Cumhurbaşkanı Conde’nin katıldığı Gala Yemeği ile sona erdi.

Senegal’den alım heyeti Kademe’yi ziyaret etti

40’dan fazla ülkeye araç üstü ekipman sektöründe ihracat gerçekleştiren Kademe A.Ş., Senegal’den gelen alım heyetini misafir etti. Öğle yemeğinde Grubumuzun CEO’su Prof. Dr. Ömer Bolat ile bir araya gelen heyette, Senegal Ankara Büyükelçisi Cheikh Diallo himayesinde Senegalli milletvekilleri, valiler ve belediye başkanlarından oluşan önemli isimler hazır bulundu. Toplantıda Albayrak Grubu’nun katma değer üreten ihracat markaları tanıtıldı ve Kademe A.Ş. Yurtdışı Satış Müdürü Akif Ergün sunum gerçekleştirerek Kademe’nin ürünleri hakkında detaylı bilgi verdi. Bu toplantı neticesinde Senegal ile ülkemiz arasında önemli ticaret işbirliklerinin geliştirilmesi bekleniyor.

Türkiye, GZT’nin röportajına ağladı

Kırkın üzerinde bilimsel makalesi ve çok sayıda kişisel gelişim kitabıyla tanınan Psikolog-Yazar Doğan Cüceloğlu, ani ölümüyle sevenlerini üzdü. Evinde geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden Cüceloğlu son önemli röportajını GZT’ye vermiş ve anne özlemi için sarf ettiği sözler göz yaşartmıştı. Cüceloğlu’nun sık sık gözlerinin dolduğu, boğazının düğümlendiği video tüm medyada yeniden gündem oldu. Vefat haberinin ardından ulusal televizyon kanalları ve milyonlarca sosyal medya hesabı röportajdan kesitler paylaştı. İlk 24 saatte 10 milyonu aşkın kişiye erişim sağlandı.

Gine’nin genç futbol yıldızları bu pazar belli olacak

Gine Cumhuriyeti’nde çöp toplama, otobüs hattı ve liman işletmesi faaliyetleri yürüten Grubumuzun Gine Spor Bakanlığı işbirliğiyle düzenlediği Gine Gençlik Kupası Amatör Futbol Turnuvası 10 Şubat’ta başladı. Afrika’da ilk kez düzenlenen ve 10-22 Şubat tarihleri arasında amatörlerin kıyasıya mücadele ettiği futbol turnuvasıyla genç yetenekler keşfediliyor. 14-16 yaş arası 320 gencin top koşturduğu 16 takım arasından kazanan takım bu hafta sonu belli olacak. Final maçı 21 Şubat Pazar günü Albayrak Grubu Youtube sayfasında canlı yayınlanacak.

“Son Hattatlar”, Millet Kütüphanesi’nde yerini aldı

İbnülemin Mahmud Kemal’in en önemli eserlerinden olan, yepyeni bir tasarım ve edisyonla Ketebe Yayınları’ndan çıkan “Son Hattatlar” isimli kitabı, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi “Nadir Eserler” bölümünde yerini aldı. Eser, araştırmacılara kaynak olması amacıyla Grubumuz Kurumsal İletişim Müdürü Esad Sivri tarafından, Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu’ya teslim edildi. Millet Kütüphanesi “Nadir Eserler” bölümünün raflarında yerini alan eser, çok sayıda araştırmacıya da önemli bir kaynak olacak. Kütüphane ziyaretinin ardından Esad Sivri, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. Mücahit Küçükyılmaz’ı da ziyaret ederek, Son Hattatlar eserini takdim etti. Ketebe Yayınları’nı ilgiyle takip ettiğini belirten Dr. Küçükyılmaz, başarılarından dolayı tebrik ve teşekkürlerini iletti.

Bilal Erdoğan, TVNET’e konuk oldu

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, Albayrak Grubu Genel Merkezi’ni ziyaret ederek 2021 Takvimi Hat Sergisi’ni gezdi. Erdoğan’a İcra Kurulu Üyesi Mesut Albayrak, Piri Medya Genel Müdürü Ömer Karaca ve Reklam Piri Genel Müdürü Abdullah Hanönü eşlik etti. Ardından TVNET ekranlarında Salih Yüzgenç’in hazırlayıp sunduğu Sosyal Mesaj programına konuk olan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayatını Türkiye’ye vakfettiğine dikkat çekti. Açıklamalarında “STK’larda kişiler değil, hizmetler önceliklidir” diyen Erdoğan, “Kimse bugün Tayyip Erdoğan’ın çalışkanlığını ve ülkesini ne kadar sevdiğini sorgulamaz. Eleştiren bir adam bile, ‘Bugün dünyadaki bir kaç liderden biri’ diyor” ifadelerini kullandı.

Grubumuz, Gine’ye temizlik hizmeti götürdü

Grubumuzun Gine’deki temsilcileri, Gine Cumhuriyeti Devlet Temizlik Genel Müdürü (Anasp) Madame Conde Marie Toure’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette iki ülke arasında dostluk mesajları veren Toure, 2020 yılında Albayrak Grubu’nun, Gine şehrinin temizliğinde olağanüstü bir çalışma yaptığını söyledi. Albayrak Grubu’nun Gine halkının sevgisini kazandığını ve başka firmaların bugüne kadar başaramadığı işlere imza attığını kaydeden Toure, sözlerini şöyle tamamladı: “Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, iyi niyet göstergesi olarak 2019 senesinde bir ekip gönderdi. Şehrin temizliği için olağanüstü bir çalışma yaptı. Kendilerine teşekkür ediyoruz.”