Category : Bizden Haberler

Lokma ile çocukların yüzlerini gülümsettik

Lokma dergisi ekibiyle birlikte geçtiğimiz hafta Çatalca’nın Çiftlikköy Beldesi’nde yer alan Çiftlikköy İlkokulu’nu ziyaret ettik. Lokma’ya en çok sorulan “Yaptığınız yemekleri ne yapıyorsunuz?” sorusunun cevabını miniklerle buluşarak yanıtladık. Etkinlikte Lokma en iyi bildiği şeyi yaptı ve minik yüzleri Lokma tarifleriyle gülümseterek bir mutluluk hareketi başlattı. Öncelikle anasınıfı minikleriyle cupcake atölyesi düzenledik, ardından çocuklar için hazırladığımız Lokma çantalarını sınıf sınıf dolaşarak hediye ettik. Hep birlikte bahçede kocaman bir gülen yüz oluşturduk. Lokma’nın bereketli sofrası bir köy okulunda bizlerin yüreklerini ısıtırken çocukların yüzlerini gülümsetti.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden Grubumuza üst düzey ziyaret

DeDemokratik Kongo Cumhuriyeti’nden gelen üst düzey heyeti geçtiğimiz günlerde Grubumuzda ağırladık. Türkiye ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti arasındaki ticari ilişkileri görüşmek üzere Grubumuza ziyarette bulunan heyeti, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Nuri Albayrak ve Albayrak İnşaat Genel Müdürümüz Yunus Yılmaz karşıladı. İki saatten fazla süren toplantıda Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile yürütülmesi planlanan projeler değerlendirildi ve Grubumuzun çalışmaları hakkında bilgi verildi. Ziyaret heyetinde çok sayıda diplomatik ve siyasi isim yer aldı. Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Yardımcısı Andre Wameso, Devlet Büyükelçisi Mickey Kabasele, Afrika Union Holding Hukuk Direktörü Aime Mongo katılanlar arasındaydı.

Gine’nin Bağımsızlık Günü’nü kutladık

2 Ekim 2021’de bağımsızlığının 63. yıl dönümünü kutlayan Gine’de Grubumuza bağlı Alport Conakry Limanı’nda çalışanlarımız için özel bir etkinlik düzenledik. Çalışanlarımızla aramızdaki dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmeyi amaçladığımız etkinlik memnuniyetle karşılandı. Bir sofra etrafında buluştuğumuz çalışanlarımızla Gine’nin bağımsızlığının önemine dikkat çektik. Alport Conakry Liman Yönetimi’nin katıldığı yemekte Grubumuzun Gine’de yürüttüğü faaliyetlerin ve limanda başlattığı modernizasyon çalışmalarının ülke ekonomisine katkısının altı çizildi. Her bir liman çalışanı ürettiği değerle ülkenin ticaretine, üretimine ve gelişimine katkı sağlıyor. Albayrak Grubu olarak Gine’nin bağımsızlığını kutluyoruz.

Albayraklılar gezmeye ve keşfetmeye devam ediyor

Çalışanlarımızla birlikte yaptığımız gezi programlarına Kocaeli Beşkayalar Tabiat Parkı ve İstanbul Tarihî Yarımada gezilerini de ilave ettik. 25 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz Kocaeli Beşkayalar Tabiat Parkı’nda Grubumuz çalışanları ve aileleriyle birlikte tefekkür yürüyüşü yaparak yaklaşık 10 kilometrelik parkuru tamamladık. İsmini, içindeki derelerin birleşme noktasında yer alan beş adet yüksek kayalıktan alan, zengin bitki örtüsü, yaban hayatı, dağ ve kanyon manzarası, yaylaları, mağaraları, akarsuları ve şelaleleriyle doğaseverlerin gözdesi olan Beşkayalar Tabiat Parkı’nda hep birlikte keyifli vakitler geçirdik. 2 Ekim Cumartesi günü ise İstanbul’un binlerce yıllık geçmişine şahitlik eden Tarihî Yarımada’yı gezdik. İlk durağımız 400 yıl devletin yönetildiği Topkapı Sarayı’ydı. Rehberler eşliğinde dünyanın bu en zengin müzesinin sırlarını öğrendik. Daha sonra fetih sembolü muhteşem mabet Ayasofya’nın manevi havasını soluduk. Birlikte keşfetmeye ve öğrenmeye devam edeceğiz.

Bakan Abdülhamit Gül Grubumuzu ziyaret etti

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Grubumuzu ziyaret etti. Bakan Gül ziyaretinde, Grubumuz Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Albayrak ve Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmenimiz Hüseyin Likoğlu’na, Yargı Reformu Strateji Belgesi ve İnsan Hakları Eylem Planı başta olmak üzere bakanlığının faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Nuri Albayrak ve Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmenimiz Hüseyin Likoğlu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e Ketebe Yayınları’ndan çıkan “Son Hattatlar” kitabını takdim etti. Ziyaretin sonunda birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Gençlerin artık bir “Mottosu” var!

Albayrak Medya çatısı altında gençlere yönelik hazırlanan Genç Motto dergisinin ilk sayısı Ekim ayı itibariyle raflarda yerini aldı. Lise ve üniversite gençliğinin hedeflendiği dergide her ay teknoloji, girişimcilik, kişisel gelişim, düşünce, sinema, sağlık, rehberlik, seyahat, çizgi roman, karikatür, spor gibi gençlerin ilgisini çekecek pek çok konuya yer verilecek. Albayrak Medya Satış Pazarlama Genel Müdürü Abdullah Hanönü, “Genç Motto dergisi üç dört yıl öncesine uzanan bir hayalin, aylardır devam eden bir doğum sancısının tezahürü” dedi. Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Osman Turhan ise “İlk sayımızda okurlarımızla tanışmayı hedefleyerek ‘Selam Dünyalı Biz Genciz’ kapağıyla çıkıyoruz. Gençlere ulaşacağımız için heyecanlıyız” açıklamasında bulundu.

Albayrak İnşaat mühendislerinin büyük başarısı

Alport Conakry Limanı’nda genişletme ve derinleştirme çalışmalarında kullanılacak olan 250 ton ağırlığındaki Albayrak 3 tarama gemisi, Albayrak İnşaat mühendislerinin başarılı operasyonuyla Albayrak KÇD (Kazık Çakım Dubası) üzerine yüklendi. Albayrak 3 gemisini taşıyan Albayrak KÇD römorkör vasıtasıyla çekilerek Marmara Denizi, Akdeniz ve Atlas Okyanusu üzerinden Alport Conakry’e ulaşacak. Albayrak İnşaat Proje Müdür Yardımcısı Deniz Öztürk başarılı yürütülen operasyonla ilgili olarak “Gerçekleştirdiğimiz bu ağır yük kaldırma operasyonu ülkemizde çok sık rastlanan bir tür değildir. Başarılı bir şekilde tamamlanması doğru hesaplama, planlama ve hazırlıkların bir

Operasyon videosunu izlemek için linke tıklayınız.

Kademe’nin yeni modelleri TEKNOFEST’te sergilendi

Kademe A.Ş.’nin yerli ve milli süpürme araçları TEKNOFEST 2021’de yerini aldı. AGA 5000 GALATA ve AGA 2100 serisi ile kamu ve özel sektörün ilk tercihleri arasında bulunan araçlar fuarda yoğun ilgi gördü. Sektörde dünya liderliğini hedefleyen Kademe A.Ş.’nin gelecek planlamasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Yurtiçi Satış Müdürü Mustafa Cem Bilir, “2011 yılında kurulan firmamız kısa zamanda büyük başarılara imza attı. Beyoğlu Belediyesi’nde yer alan Türk Mühendislerin desteğiyle geliştirilen AGA 5000 GALATA ve AGA 2100 ile TEKNOFEST’te yerimizi aldık. AGA 2100 modelimiz 2018 yılında banttan indi ve satışına başladık. 2-3 yıllık süreçte ciddi bir ivme yakaladık ve şu an pazar lideriyiz. Yine AGA 5000’in bu sene satışına başlandı ve önümüzdeki seneden itibaren de ciddi bir ivme bekliyoruz. Türkiye’de iç pazarla alakalı yüzde 86’ya varan bir yerlilik oranı var ve 50’ye yakın ülkeyle çalışıyoruz” dedi.

SUKKAR Şeker, Tarla Günü’ne katıldı

SUKKAR Şeker, Kayseri Şeker Fabrikası Deneme Sahası’nda gerçekleştirilen Tarla Günü’ne katıldı. Ziraat müdürlüklerinin organizasyonu ve şeker fabrikalarımızın ziraat mühendislerinin katılımıyla, 8-10 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Tarla Günü kapsamında ülkemizde faaliyet gösteren sektör temsilcileri katıldı. Organizasyonda Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ile görüşme sağlandı. Ardından fabrika sahasında çeşitli firmalarla tohum, ilaç ve gübre gibi uygulamalarıyla ilgili fikir alışverişleri yapıldı.

Çocuklarımıza özel hazırladığımız resim yarışması sonuçlandı

Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz ve Grubumuz çalışanlarının çocuklarına özel “Doğayı koruyorum ve seviyorum” temalı resim yarışmamızın kazananları belli oldu. 4-6 ve 7-9 yaş olmak üzere iki kategoride değerlendirilen yarışmada toplam 8 çocuğumuzun bisiklet sahibi oldu ve yarışmada öne çıkan resimler yakın zamanda Dijital Sergi’ye dönüştürülecek. Yarışmada bisiklet kazanan çocuklarımız şunlar: 4-6 yaş kategorisinde Yaman Nalça, Yahya Alp Erdem, Duru Bektaş, Hiranur Avder; 7-9 yaş kategorisinde ise Emine Sena Gündüz, Rabianur Serttaş, Feyza Semiha Batıgün, Siyami Talha Ergin.

TÜMOSAN’dan afetzedelere 15 traktör hediye edildi

TÜMOSAN, Antalya ve Muğla’daki orman yangınlarında traktörleri kullanılamaz hale gelen çiftçilere 15 traktör hibe etti. Traktörlerden 8’i Manavgat’ta, 7’si ise Muğla’da afetzede çiftçilere hediye edildi. Manavgat Gençlik Merkezi’nde düzenlenen törene Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı. Törende konuşan TÜMOSAN Genel Müdürü Halim Tosun “TÜMOSAN olarak yangın sırasında tüm çalışanlarımızla, tüm traktör ve yedek parça bayilerimizle bölgeye nasıl yardım ve katkı sağlarız diye çalışmaya başladık. Bu vesileyle bölgede hazır ve nazır olduk. Cumhurbaşkanlığımız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından yapılan bağış çağrısına hiç sayı ve adet pazarlığı yapmadan evet dedik. Bundan dolayı çok mutlu ve gururluyuz” dedi.TÜMOSAN, Antalya ve Muğla’daki orman yangınlarında traktörleri kullanılamaz hale gelen çiftçilere 15 traktör hibe etti. Traktörlerden 8’i Manavgat’ta, 7’si ise Muğla’da afetzede çiftçilere hediye edildi. Manavgat Gençlik Merkezi’nde düzenlenen törene Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı. Törende konuşan TÜMOSAN Genel Müdürü Halim Tosun “TÜMOSAN olarak yangın sırasında tüm çalışanlarımızla, tüm traktör ve yedek parça bayilerimizle bölgeye nasıl yardım ve katkı sağlarız diye çalışmaya başladık. Bu vesileyle bölgede hazır ve nazır olduk. Cumhurbaşkanlığımız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından yapılan bağış çağrısına hiç sayı ve adet pazarlığı yapmadan evet dedik. Bundan dolayı çok mutlu ve gururluyuz” dedi.

6. Anadolu Medya Ödülleri’nden iki ödülle döndük

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen “6. Anadolu Medya Ödülleri” sahiplerini buldu. Ödüller kapsamında Albayrak Medya iki farklı ödüle layık görüldü. Yılın İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni ödülünü Ersin Çelik, Yılın Dijital Medyası ödülünü ise GZT adına GZT Yayın Yönetmeni Doğukan Gezer, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen programda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, medya ve gündeme dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Özgür ve sorumlu milli basının önemine dikkat çeken Erdoğan, Türk medyasının kritik dönemlerde büyük ölçüde başarılı bir sınav verdiğini ancak medya içindeki bazı kesimlerin bu sınavı geçemediğini vurguladı. Aldıkları ödülle göğsümüzü kabartan Yeni Şafak ve GZT’yi bir kez daha tebrik ediyoruz.

Osmanlı’nın ikinci başkenti Edirne’deydik

Grubumuz çalışanlarına yönelik gezilerimizin üçüncüsünde Osmanlı’nın ikinci başkenti Edirne’yi ziyaret ettik. Yoğun katılımla gerçekleşen gezi programı çerçevesinde tarihî noktaları adım adım gezerek rehberler eşliğinde geçmişteki olaylara tanıklık ettik. Gezide ilk olarak Lozan Anıtı’nı ziyaret ettik. Sonrasında sırasıyla Meriç ve Tunca köprülerinde kısa çay molaları verdik ve ardından Sultan Bayezid Külliyesi, Selimiye Camii ve Külliyesi, Muradiye Külliyesi ve Ulu Cami’yi gezdik. Kültür ve tarih turlarımızın yanı sıra 25 Eylül Cumartesi günü Kocaeli-Beşkayalar Tabiat Parkı’nda tefekkür yürüyüşü düzenleyeceğiz.

Dünya Okuma Yazma Günü’nde Albayrak çalışanlarına okuma seti hediye edildi

Grubumuz çalışanları özel günlerde sürpriz etkinliklerle unutulmuyor. Bu yıl ikinci defa Dünya Okuma Yazma Günü’nde Grubumuzun İstanbul’da görev yapan tüm çalışanlarına kitap, defter ve kalemden oluşan okuma seti hediye edildi. Tüm eserlerinin sadece Ketebe’den okurlarla buluştuğu Cengiz Aytmatov’un “Dişi Kurdun Rüyaları” kitabının yanında, defter ve kalemden oluşan set bir not eşliğinde tüm çalışanlara ulaştırıldı. Okuma konusunda farkındalık oluşturulması amaçlanan etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı.

TVNET’in kutlama yemeğinde yöneticilerimiz ve iş dünyası bir araya geldi

TVNET ekranlarında yayınlanan, yapımcılığını ve sunuculuğunu Doğukan Erdem Kutlu’nun yaptığı “Patron Mutfakta” programının 100 yayını aşması vesileyle bugüne kadar programa katılmış olan Türkiye’nin saygın iş insanları, TVNET’in ev sahipliğinde 8 Eylül’de Mihrabat Korusu’nda bir araya geldi. Programda konuşma yapan CEO’muz Prof. Dr. Ömer Bolat “Her bir yöneticinin eminim ki birbirinden değerli hikâyeleri vardır. Ekranlarımızda yayınlanan bu programla da hikâyelerinize tanık oluyoruz. Nice başarılarda tekrar buluşmak üzere” dedi. Davete Grubumuz Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Albayrak, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Gülbaran, Grubumuz CEO’su Prof. Dr. Ömer Bolat, Albayrak Medya Dijital Genel Müdürümüz Ömer Karaca, Reklam Piri Genel Müdürümüz Abdullah Hanönü, Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmenimiz Hüseyin Likoğlu ve TVNET Genel Müdür Yardımcımız Serhat İbrahimoğlu katıldı. Yemeklerde Şef Ömür Akkor’un imzası vardı.

Bilge Çocuk görme engelli çocukları unutmadı

Albayrak Medya markalarımızdan Bilge Çocuk Dergisi, görme engelli çocukları bir kez daha sevindirdi. Çocuk edebiyatına yön veren güçlü kadrosuyla 2016 yılından bu yana aylık periyotta yayınlanan Bilge Çocuk, görme engelli çocuklara yönelik ikinci özel sayısını 8 Eylül Okuma Yazma Günü’nde yayınladı. Bu vesileyle Türkan Sabancı Görme Engelliler Ortaokulu’nda eğitim gören çocuklar ziyaret edildi ve yeni sayıdan çocuklara armağan edildi. Braille alfabesiyle çocukların gelişimleri için bilim, tarih, teknoloji, değerler eğitimi gibi birbirinden farklı içeriklerle hazırlanan dergimiz, bu kez Sabri Ülker Vakfı’nın katkılarıyla hazırlandı.