Category : Cuma Postası 100. Sayı

ALBAYRAK AKADEMİ’DE 6 HAFTALIK MEDYA OKULU EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Grubumuz İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü Kariyer ve Yetenek Yönetimi Programı kapsamında, Genç Albayraklılar İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı’na katılan 44 gence Nuriye Çakmak Çelik’in proje koordinatörlüğünde alanında uzman ve deneyimli Albayrak Medya yöneticileri tarafından Medya Okulu eğitimleri verildi. Eğitime katılan gençlere sertifikaları

Albayrak Akademi tarafından takdim edildi. Kariyer ve Yetenek Yönetimi Müdürü Fatih Aydın, “Albayrak Akademi çatısı altında yürüttüğümüz bu programla sektörde muhabir olarak görev yapacak, işini özveriyle yapan, gelişime ve yeniliklere açık, nitelikli nesiller yetiştirerek yeni mezun istihdamına katkı sağlamayı amaçlıyoruz” açıklamasında bulundu.

ALBAYRAK MEDYA OLARAK “GREAT PLACE TO WORK SERTİFİKASI” ALMAYA HAK KAZANDIK

Bağımsız araştırma ve danışmanlık şirketi Great Place To Work® Enstitüsü tarafından düzenlenen ve dünya çapında bilinirliğe, güvenilirliğe sahip olan “Harika Bir İş Yeri Sertifikası”nı Albayrak Medya yöneticilerimiz ve çalışma arkadaşlarımızın oylaması sonucu almaya hak kazandık. İş yeri kültürü ve çalışan memnuniyeti alanında önemli çalışmalar ortaya koyan Medya Grubumuz böylelikle yeni bir başarıya daha imza attı. Gerçekleşen kutlama etkinliğimizde konuşan Grubumuz CEO’su Prof. Dr. Ömer Bolat “Bu sertifikayı tüm Albayrak Medya yönetimi ve çalışma arkadaşlarımızın ortak emeklerinin bir karşılığı olarak aldık” dedi. İnsan Kaynakları Koordinatörümüz Hüseyin Yavuztürk ise “Bugün aldığımız bu başarılı netice, yaptığımız çalışmaların ve oluşturduğumuz kurum kültürünün bir tezahürüdür” dedi. Yapılan törende desteklerinden ötürü tüm Albayrak Medya yöneticilerine plaketler takdim edildi.

AREDA VE Z RAPORU İŞ BİRLİĞİYLE “BENİM MARKAM” ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Araştırma Şirketi AREDA ve Z Raporu iş birliğinde gerçekleştirilen “Benim Markam 2021” araştırması çerçevesinde, “mobilya, tatil sitesi, online market, su, boya, peynir, zeytin ve dondurma” olmak üzere 8 farklı kategoride tüketicilerin kendilerine en yakın bulduğu markalar belirlendi. Güven, beğeni ve sadakat skoruna dayanarak, tüketicilerin kullanım ve tüketim eğilimlerinin ölçüldüğü araştırmada ortaya çıkan verilerle yılın en iyi markaları seçildi. Areda Genel Müdürü Yusuf Akın ilkini düzenledikleri ödül programıyla ilgili olarak, “Araştırmalar bize rakamları sunar, onları işlemek ve anlamlandırmak da bizim işimiz. Bu yıl birçok sektör için hazırladığımız araştırmalar hem markalara hem de bizlere ışık tutan veriler ortaya çıkardı. Areda olarak markaların tüketiciye dokunan yanlarını, başarılarını bu ödüllerle taçlandırmak istedik” açıklamasında bulundu.

YENİ ŞAFAK 28 YAŞINA GİRDİ

Yayın hayatına 23 Ocak 1995 tarihinde “Türkiye’nin önü aydınlık” manşetiyle başlayan Yeni Şafak gazetemiz 28 yaşına girdi. Türkiye’nin son çeyrek asırdaki politik, sosyal ve hukuki gelişmelerinde önemli roller üstlenen Yeni Şafak, ülkemizin demokratikleşme ve vesayet rejiminden kurtulması sürecinde lokomotif görevi gördü. Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu, 28. yılına merhaba diyen gazetemizle ilgili “1997 yılında stajyer olarak başladığım Yeni Şafak, yayın hayatına adım attığı tarihten bu yana ilkelerinden ve duruşundan hiç taviz vermedi. Bugün de aynı kararlı duruşunu sergilemeye devam ediyor” açıklamasında bulundu. Yeni Şafak’ın cesur, dürüst, millî ve manevi değerlere uygun ve demokrasiye sahip çıkan yayıncılık anlayışıyla daha nice yıllar yayın hayatına devam etmesini diliyoruz

ARNAVUTLUK’TA YAPTIĞIMIZ KONUTLAR CUMHURBAŞKANIMIZIN KATILIMIYLA TESLİM EDİLDİ

Albayrak İnşaat, TOKİ adına Arnavutluk’un Laç şehrinde gerçekleştirdiği 522 konut, 37 ticari ünite, çocuk oyun parkları ve 375 araçlık kapalı otoparkı olan projeyi tamamladı. 13 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan konutlar, 17 Ocak Pazartesi günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve üst düzey bakanların katıldığı törenle sahiplerine teslim edildi. Grubumuz Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak tören öncesinde örnek daireyi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’ya gezdirerek bilgi verdi. Başbakan Edi Rama ve Laç Belediye Başkanı Majlinda Cara Türkiye’ye, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a ve tüm paydaşlarla beraber Albayrak İnşaat’a teşekkürlerini ifade etti.

“TEKLİF” DERGİMİZ YAYIN HAYATINA MERHABA DEDİ

Ketebe Yayınları bünyesinde iki ayda bir çıkacak olan düşünce dergisi “Teklif”in ilk sayısı Ocak 2022’de okuyucuyla buluştu. Adını bir külfeti yüklenmeyi muhataba önermekten alan dergi, İslam geleneğinin önde gelen mütefekkirlerine ve fikirlerine, ekonomiden sanata, siyasetten sosyolojiye çağdaş düşüncenin önde gelen isimlerine ve öne çıkan konularına yer verecek. Dergiyi diğer düşünce dergilerinden ayıran önemli özelliklerinden birisi Dursun Çiçek, Ahmet Ayhan Çitil, İhsan Fazlıoğlu, Tahsin Görgün, Ömer Türker ve İbrahim Halil Üçer’den oluşan yayın kurulunun her sayının temasını bir açık oturumda tartışmaları ve aynı tema üzerine birer yazı kaleme almaları. Yayın kurulu üyelerinin uzmanlık ve ilgi alanları dikkate alındığında felsefenin dergide önemli bir ağırlığa sahip olacağı anlaşılıyor.

“ALTIN LİDER ÖDÜLLERİ”NDEN İKİ ÖDÜLLE DÖNDÜK

2021’in en beğenilen liderlerinin seçildiği, KREA M.I.C.E. tarafından düzenlenen “Altın Lider Ödülleri” kapsamında CEO kategorisinde Grubumuz CEO’su Prof. Dr. Ömer Bolat, CHRO kategorisinde ise İnsan Kaynakları Koordinatörümüz Hüseyin Yavuztürk “2021 Yılı Altın Liderleri” arasında yerlerini aldılar. Bolat ödülle ilgili olarak “Aldığımız her ödül, işimize verdiğimiz emeğin karşılık bulduğunu gösteriyor. Albayrak Grubu büyük bir aile, birçok sektörü içinde bulunduran ve farklı dinamikleri barındıran bir yapı” dedi. Yavuztürk ise “Aldığımız ödülün arkasında hiç şüphesiz insanı bir kaynak değil, kıymet olarak gören düşüncenin çabaları yer almaktadır. Biz değişime ayak uydurmak yerine, dönüşümün öncüsü olabilmek için çalışıyoruz” dedi.

“SKYROAD İLE KEŞFET” FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Albayrak Medya markalarımızdan Skyroad’un Türkiye turizmine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği ”Skyroad ile Keşfet” Fotoğraf Yarışması’nın kazananları belli oldu. Toplamda 60 bin TL ödül, Mihrabat Korusu’nda yapılan törenle sahiplerini buldu. Grubumuz CEO’su Prof. Dr. Ömer Bolat yaptığı konuşmasında ”Albayrak Grubu, ticari ve sınai faaliyetlerinin yanında medya ve yayıncılık alanındaki faaliyetleriyle ülkemizdeki gerçekten önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Bu tarz yarışmalarla da hem takipçi kitlesine hem de daha fazla okuyucuya dokunmaktadır” açıklamasında bulundu. Albayrak Medya Dijital Genel Müdürü Ömer Karaca ise “Skyroad ile Keşfet yarışmamızın bu yıl ikincisini düzenledik. Hem jüri elemesinden geçen hem de etkileşim ödülü kazanan katılımcılarımızı tebrik ediyorum. Albayrak Grubu medya ve yayıncılık alanındaki faaliyetleriyle her geçen gün yenilikleri yakından takip ederek büyüyor” dedi.

LOKMA İLE ÇOCUKLARIN YÜZLERİNİ GÜLÜMSETTİK

Lokma dergisi ekibiyle birlikte geçtiğimiz hafta Çatalca’nın Çiftlikköy Beldesi’nde yer alan Çiftlikköy İlkokulu’nu ziyaret ettik. Lokma’ya en çok sorulan “Yaptığınız yemekleri ne yapıyorsunuz?” sorusunun cevabını miniklerle buluşarak yanıtladık. Etkinlikte Lokma en iyi bildiği şeyi yaptı ve minik yüzleri Lokma tarifleriyle gülümseterek bir mutluluk hareketi başlattı. Öncelikle anasınıfı minikleriyle cupcake atölyesi düzenledik, ardından çocuklar için hazırladığımız Lokma çantalarını sınıf sınıf dolaşarak hediye ettik. Hep birlikte bahçede kocaman bir gülen yüz oluşturduk. Lokma’nın bereketli sofrası bir köy okulunda bizlerin yüreklerini ısıtırken çocukların yüzlerini gülümsetti.

GENÇLERİN ARTIK BİR “MOTTOSU” VAR!

Albayrak Medya çatısı altında gençlere yönelik hazırlanan Genç Motto dergisinin ilk sayısı Ekim ayı itibariyle raflarda yerini aldı. Lise ve üniversite gençliğinin hedeflendiği dergide her ay teknoloji, girişimcilik, kişisel gelişim, düşünce, sinema, sağlık, rehberlik, seyahat, çizgi roman, karikatür, spor gibi gençlerin ilgisini çekecek pek çok konuya yer verilecek. Albayrak Medya Satış Pazarlama Genel Müdürü Abdullah Hanönü, “Genç Motto dergisi üç dört yıl öncesine uzanan bir hayalin, aylardır devam eden bir doğum sancısının tezahürü” dedi. Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Osman Turhan ise “İlk sayımızda okurlarımızla tanışmayı hedefleyerek ‘Selam Dünyalı Biz Genciz’ kapağıyla çıkıyoruz. Gençlere ulaşacağımız için heyecanlıyız” açıklamasında bulundu.

TVNET’İN KUTLAMA YEMEĞİNDE YÖNETİCİLERİMİZ VE İŞ DÜNYASI BİR ARAYA GELDİ

TVNET ekranlarında yayınlanan, yapımcılığını ve sunuculuğunu Doğukan Erdem Kutlu’nun yaptığı “Patron Mutfakta” programının 100 yayını aşması vesileyle bugüne kadar programa katılmış olan Türkiye’nin saygın iş insanları, TVNET’in ev sahipliğinde 8 Eylül’de Mihrabat Korusu’nda bir araya geldi. Programda konuşma yapan CEO’muz Prof. Dr. Ömer Bolat “Her bir yöneticinin eminim ki birbirinden değerli hikâyeleri vardır. Ekranlarımızda yayınlanan bu programla da hikâyelerinize tanık oluyoruz. Nice başarılarda tekrar buluşmak üzere” dedi. Davete Grubumuz Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Albayrak, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Gülbaran, Grubumuz CEO’su Prof. Dr. Ömer Bolat, Albayrak Medya Dijital Genel Müdürümüz Ömer Karaca, Reklam Piri Genel Müdürümüz Abdullah Hanönü, Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmenimiz Hüseyin Likoğlu ve TVNET Genel Müdür Yardımcımız Serhat İbrahimoğlu katıldı. Yemeklerde Şef Ömür Akkor’un imzası vardı.

“TÜRKİYE GASTRONOMİ ATLASI” CUMHURBAŞKANLIĞI MİLLET KÜTÜPHANESİ’NDE

Şef, seyyah ve araştırmacı Ömür Akkor, Ketebe Yayınları’ndan çıkan ve 25 yıldaki seyahatleri sonucunda çizim, harita ve notlarıyla oluşturduğu “Türkiye Gastronomi Atlası” ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde bir söyleşi gerçekleştirdi. Anadolu yemek kültürünü ve Ketebe ile yollarının nasıl kesiştiğini anlatan ve yaklaşık 200 katılımcıyla sohbet eden Ömür Akkor, ardından Liman Kitap’ta sevenleriyle buluştu. Ankara’da Ketebe rüzgârı eserken Ömür Akkor da onlarca kitabı seyahat severler için imzaladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, PUSAT HİBRİT’İ IDEF’21’DE BİZZAT İNCELEDİ

Türkiye’nin savunma sanayiinde öne çıkan yerli firması TÜMOSAN, kendi alt sistemlerini kullanarak geliştirdiği ve Türkiye’nin yerlilik oranı en yüksek askeri aracı olan PUSAT’ın Hibrit modeliyle ilk defa IDEF’21 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda görücüye çıktı. Fuarın açılışına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, törenden sonra TÜMOSAN standını ziyaret ederek, PUSAT Hibrit’i inceledi. Erdoğan ve Akar, Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak ve Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Albayrak ile TÜMOSAN Genel Müdürü Halim Tosun’dan PUSAT Hibrit’le birlikte Alp1 motor, Alp2 motor, Alp3 motor, uçak durdurma sistemi, menzil arttırıcı sistem, Tmsn Marin 5.4, Tmsn Marin 7.4, Tmsn S800 Marin, Tmsn Comon rail, süspansiyon sistemi, diferansiyel, transfer kutusu, tekerlek göbeği hakkında bilgiler aldı. Türk savunma sanayiine yönelik yaptığı yatırımların meyvelerini almaya başlayan TÜMOSAN, fuarda Türk savunma sanayiinin köklü şirketlerinden HAVELSAN ile Mutabakat Muhtırası (MoU) da imzaladı.

VARAKA KAĞIT GÜNDE BİN TON KAĞIDI İŞLEYEREK GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRIYOR

Günde bin ton “geri kazanılmış kâğıdı” ambalaja dönüştürüp yılda 200 bin ton mamul üreten Varaka Kâğıt, çöpü milli servete kazandırıyor. Kendi kategorisinde Türkiye’nin üçüncü tesisi olan Varaka’nın Genel Müdür Yardımcısı Mürşit Tetik, Yeni Şafak’a verdiği röportajda “Ham maddemizin tamamı geri kazanılmış kâğıttan oluşuyor. Yaptığınız işi milli bir dava olarak görüyoruz. Biz kâğıt imalatı yapan entegre bir tesis olarak, ekonomiye kazandırılabilen her kağıda milli servet gözüyle bakıyoruz, 83 milyon vatandaş olarak da bunun farkında ve önemine varmalıyız” dedi. Varaka Kağıt kullanılmış kağıtlara hayat vermek için sahip olduğumuz kojenerasyon tesisinde ülkemiz kaynaklarından sağlanan yakıtları kullanarak tesisin ihtiyacı olan buharı üretirken, aynı zamanda buhar türbiniyle tesisin elektrik ihtiyacını da karşılıyor.

ALBAYRAK MEDYA YANGIN YERİNDEN BİLDİRİYOR

Ülkemizin farklı illerinde meydana gelen yangınlarda Albayrak Medya tüm kadrosuyla olay yerinden doğru bilgi içeren özel yayınlar yapmaya devam ediyor. Yeni Şafak, TVNET ve GZT, muhabir ve kameraman kadrosuyla gelişmeleri anbean takip ediyor. Yangın mağdurlarıyla röportajlar gerçekleştirip özel görüntüler yakalayan ekiplerimiz zor şartlar altında güncel bilgiler aktarıyor. GZT Saha Editörü Ümmügülsüm Durmuş’un canlı yayın esnasında ayağına sıçrayan alevler başta olmak üzere yayınlarımızdan çok sayıda farklı an, çeşitli ajans ve haber merkezleri tarafından da haberleştirildi. Tüm medya çalışanlarımızı emekleri için gönülden kutluyoruz.

ALPORT CONAKRY LİMANI’NIN KAPASİTESİ İKİ KATINA ÇIKIYOR

Alport Conakry Limanı’nın kapasitesi, Grubumuz tarafından 500 milyon dolarlık yatırımla iki katına çıkarılacak. Toplu taşıma ve geri dönüşüm çalışmaları da yürüttüğümüz ülkenin başkenti Conakry’de, 2018 yılından bu yana kentin en önemli limanlarından Alport Conakry Limanı’nı büyütme ve geliştirme çalışmalarına devam ediyoruz. Albayrak Alport firmasının Conakry’deki Temsil ve Protokol Müdürü Ecevit Ercan, AA muhabirine, “yap, işlet, devret” modeliyle Conakry’deki limanı büyütme çalışmasına başladıklarını ve 25 yıllığına imtiyaz sözleşmesi imzaladıklarını, tüm etaplarıyla tamamlanırsa toplam proje bedelinin 500 milyon dolar olacağını söyledi. Yıllık elleçleme kapasitesi 1,5 milyon tondan 3 milyon tona ulaşan Alport Conakry büyümeye devam ediyor.