VARAKA “GERİ DÖNÜŞÜM” KONULU RESİM YARIŞMASI DÜZENLİYOR

Balıkesir’de faaliyet gösteren kâğıt fabrikamız Varaka, iki ayrı kategoride “Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm” konulu resim yarışması düzenliyor.  Varaka personelinin ve çocuklarının katılacağı yarışma için, resimlerin 35×50 geri dönüşüm kağıdına karakalem (kuru boya) ile çizilmesi gerekiyor. Seçici heyette Grubumuz İcra Kurulu Üyesi M. Sinan Albayrak, Varaka Genel Müdür Yardımcıları Bilal Zavalsız ve Mürşit Tetik, İş Geliştirme Yöneticisi Furkan Özata, Grafiker Furkan Akyol, İç Mimar Elif Okkan ve Teknik Ressam Alperen Sonhan Çakal yer alıyor. Yarışmayı her iki kategoride kazanan 3’er kişiye hediye olarak Teos Otel tatili, bisiklet, tablet ve kitap seti verilecek. Sonuçlar 28 Ocak 2022 tarihinde açıklanacak.

KADEME’NİN YOL SÜPÜRME ARAÇLARI DÜZCE BELEDİYESİ’NE TESLİM EDİLDİ

Kademe tarafından üretilen 3 adet AGA 2100 Kompakt Yol Süpürme Aracı ile 5 adet FTH 240 Elektrikli Süpürücü Aracının teslimi için Düzce Millet Bahçesi’nde tören düzenlendi. Törene Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Grubumuz Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Fatih Albayrak ile belediye personeli katıldı. Törende konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü “Araçların yerliliği sayesinde bakım ve servis hizmetlerine erişimimiz kolay oluyor. Ayrıca ithal ekipmanlara göre daha az maliyeti var. Yerli üretim prensibine uygun olması nedeni de ikinci tercih sebebimiz oldu. Düzce’mize hayırlı olması temenni ediyorum” dedi. Yönetim Kurulu Üyemiz Muhammet Fatih Albayrak ise “Kademe ile dünyada 60’a yakın ülkeye ihracat gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Yüzde 80’in üzerinde yerlilik oranına sahip ve öz kaynaklar ile ürettiğimiz araçlarımız ülkemizin yollarını temizliyor. Yeni araçların Düzce Belediyesi’ne hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

GRUBUMUZUN DA SPONSORLARI ARASINDA YER ALDIĞI II. YEDİTEPE BİENALi AÇILDI

Albayrak Grubu olarak sponsorları arasında yer aldığımız II. Yeditepe Bienali, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla geçtiğimiz cuma günü Süleymaniye Darüzziyafe’de düzenlenen bir törenle açıldı. Fatih Belediyesi ve Klasik Türk Sanatları Vakfı iş birliğiyle Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşen bienalin açılışına Grubumuz İcra Kurulu Üyesi Mesut Albayrak da katıldı. Albayrak Grubu olarak eşsiz güzellikteki klasik eserleri sanatseverlerle buluşturmak için bu yıl “Çerçeve İçi / Çerçeve Dışı” temasına sahip II. Yeditepe Bienali’nin sponsorları arasında yer almaktan mutluluk duyuyoruz. 7 Ocak’ta başlayan II. Yeditepe Bienali farklı lokasyonlarda 7 Mart’a kadar sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

Albayrak Medya olarak 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutladık

“Türkiye’nin birikimi” sloganıyla her gün okuyucusuyla buluşan Yeni Şafak, Türkiye ve dünya gündemini 7 gün 24 saat kesintisiz şekilde ekranlara yansıtan TVNET ve 2013 yılından sonra dijital alanda yaptığımız yatırımlarla anlık haber paylaşımı yapan yenisafak.com ve GZT mecralarımızla gündemin nabzını tutmaya devam ediyoruz. Doğru ve güvenilir bilgiyi insanlara ulaştırmak için gece gündüz demeden çalışan, sahada ve masa başında emek veren tüm çalışma arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyoruz. Albayrak Medya çatısı altında millî hassasiyetleri gözeterek büyük bir fedakârlıkla yerine getirdikleri görevlerinden dolayı kendilerini tebrik ediyoruz.

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı TVNET’e konuk oldu

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, yeni yayın döneminde TVNET’te yayınlanacak “Dünya Dönüyor” programına konuk oldu. Yıldırım’ı TVNET Genel Müdür Yardımcısı Serhat İbrahimoğlu ve Haber Müdürü Gökhan Yılmaz karşıladı. Programın prodüktörlüğünü yapan Sümeyye Palta’nın sorularını cevaplayan Yıldırım, Türkiye’nin uzay alanında kısa sürede büyük başarılar elde edeceğini ve ilk hedeflerinin Ay’a bir araç indirmek olduğunu belirtti. Çekim sonrası Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Albayrak, Serdar Hüseyin Yıldırım’ı odasında ağırladı. İkili yemek sonrası sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Teklif” dergimiz yayın hayatına merhaba dedi

Ketebe Yayınları bünyesinde iki ayda bir çıkacak olan düşünce dergisi “Teklif”in ilk sayısı Ocak 2022’de okuyucuyla buluştu. Adını bir külfeti yüklenmeyi muhataba önermekten alan dergi, İslam geleneğinin önde gelen mütefekkirlerine ve fikirlerine, ekonomiden sanata, siyasetten sosyolojiye çağdaş düşüncenin önde gelen isimlerine ve öne çıkan konularına yer verecek. Dergiyi diğer düşünce dergilerinden ayıran önemli özelliklerinden birisi Dursun Çiçek, Ahmet Ayhan Çitil, İhsan Fazlıoğlu, Tahsin Görgün, Ömer Türker ve İbrahim Halil Üçer’den oluşan yayın kurulunun her sayının temasını bir açık oturumda tartışmaları ve aynı tema üzerine birer yazı kaleme almaları. Yayın kurulu üyelerinin uzmanlık ve ilgi alanları dikkate alındığında felsefenin dergide önemli bir ağırlığa sahip olacağı anlaşılıyor.

Hat Sergimiz Ayasofya Camii’nde sanatseverlerle buluştu

12 seçkin hattatın gelenek ve moderni harmanlayarak Kur’an-ı Kerim’deki “Ey iman edenler!” hitabıyla başlayan ayetlerden hazırladığı 12 hat eseri, Grubumuzun 2022 Hat Takvimi’nin yapraklarını süsledi. Bir gelenek haline getirdiğimiz takvim projesinin 8. sayısı için oluşturulan koleksiyon, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’ndeki sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Grubumuz Demokratik Kongo’da atık faaliyetlerine hazırlanıyor

Geçtiğimiz günlerde Grubumuzu ziyaret eden Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden üst düzey yetkililer Albayrak Gine Kurumsal İletişim Direktörü Canan Şahbaz, Proje Müdürleri Yunus Ruhi Gültekin, Ahmet Kalender ve Osman Uçar’ı ağırladı. Konakri’deki atık yönetim çalışmalarımız ile Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde yapılabilecek çalışmalar çerçevesinde gerçekleşen görüşmede Çevre Bakanı Arnette Soudan Nonoult, Kinshassa Valisi Gentily Ngobila ile görüşüldü. Görüşmede Vali Ngobila, Grubumuzun çalışmalarını takdir ettiğini ve Kongo Cumhuriyeti’nde de atık yönetimi konusunda birlikte çalışmak için gönüllü olduklarını ifade etti. 2019 yılından beri atık yönetimi konusunda Konakri’de uygulanan sistem diğer Afrika ülkelerine de örnek teşkil etmeye devam ediyor.

“Altın Lider Ödülleri”nden iki ödülle döndük

2021’in en beğenilen liderlerinin seçildiği, KREA M.I.C.E. tarafından düzenlenen “Altın Lider Ödülleri” kapsamında CEO kategorisinde Grubumuz CEO’su Prof. Dr. Ömer Bolat, CHRO kategorisinde ise İnsan Kaynakları Koordinatörümüz Hüseyin Yavuztürk “2021 Yılı Altın Liderleri” arasında yerlerini aldılar. Bolat ödülle ilgili olarak “Aldığımız her ödül, işimize verdiğimiz emeğin karşılık bulduğunu gösteriyor. Albayrak Grubu büyük bir aile, birçok sektörü içinde bulunduran ve farklı dinamikleri barındıran bir yapı” dedi. Yavuztürk ise “Aldığımız ödülün arkasında hiç şüphesiz insanı bir kaynak değil, kıymet olarak gören düşüncenin çabaları yer almaktadır. Biz değişime ayak uydurmak yerine, dönüşümün öncüsü olabilmek için çalışıyoruz” dedi.

Bosna-Hersek’ten gelen medya ekibini ağırladık

Bosna Hersek Diyaneti Medya Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren televizyon, radyo, dergi ve haber sitesi yetkililerini Albayrak Medya olarak Grubumuzda ağırladık. Bosna Hersek Diyaneti Medya Merkezi Genel Müdürü Amir Sakić, Medya Merkezi Programlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nedim Hrbat, BIR TV Genel Yayın Yönetmeni Kasim Softić, Ketebe, TVNET, GZT ve Yeni Şafak departmanlarını ziyaret ettiler. TVNET Genel Müdür Yardımcısı Serhat İbrahimoğlu, Ketebe Yayınları Müdürü Güray Süngü, yenisafak.com Yayın Yönetmeni Ersin Çelik ve GZT Yayın Yönetmeni Doğukan Gezer ile görüşen gazeteciler Albayrak Medya’yı yakından takip ettiklerini ve çalışmalarını ilgiyle izlediklerini belirttiler. Albayrak Medya ile iş birliği yapmak için görüş alışverişinde bulunan heyet Grubumuzun da çalışmalarını takdir ettiklerini ifade ettiler.

Albayrak Medya’dan Kıbrıs çıkarması

Albayrak Medya Satış Pazarlama Genel Müdürümüz Abdullah Hanönü, Genel Müdür Yardımcılarımız Ziya Kadam ve Burak Sezai Ilkı Kıbrıs’ta önemli temaslarda bulundu. Başta KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret eden heyet, Albayrak Medya’nın Kıbrıs konusunda izlenen siyasete destek olduklarını belirtti

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Grubumuzu ziyaret etti

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Grubumuzu ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Nuri Albayrak’ı ziyaret etti. Başkan Yılmaz’a günün hatırasına Albayrak Hat Koleksiyonu’nda bulunan ve Peygamber Efendimizin hadis-i şeriflerini içeren özel hat levhası takdim edildi. Balıkesir’deki kâğıt fabrikamız Varaka’nın önemine değinen Yılmaz, Grubumuzun çalışmalarını yakından takip ettiğini ve Balıkesir’deki çalışmalarda her zaman iş birliği içinde olabileceklerini belirtti. Areda Araştırma Şirketimizi de ziyaret eden Yılmaz, Areda Genel Müdürü Yusuf Akın’dan Balıkesir özelinde yapılan araştırma çalışmalarını dinledi.

Varaka’nın geri dönüştürülmüş kâğıttan ürettiği bloknotlar masalarımızda

Albayrak Grubu olarak nefes alabileceğimiz yarınlar ve sürdürülebilir gelecek için farkındalık oluşturacak çalışmalara imza atıyoruz. Varaka tarafından yüzde yüz geri dönüştürülmüş kâğıttan üretilen bloknotlar tüm çalışanlarımızın masalarında yer almaya başladı. Varaka’nın yüzde yüz geri dönüştürülmüş kağıttan ürettiği bloknotlar ile karbon ayak izimizin azaltılmasına katkıda bulunuyoruz

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı M. Hilmi Güler’i misafir ettik

Geçtiğimiz günlerde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı M. Hilmi Güler Grubumuzu ziyaret etti. Yönetim Kurulu Üyemiz Nuri Albayrak tarafından ağırlanan Güler, “Ülkeye kazandırdıkları projeler için Albayrak ailesine ve yaptıkları yayınlardan dolayı Yeni Şafak gazetesine teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu. Görüşmede Grubumuz CEO’su Prof. Dr. Ömer Bolat, Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu ile Albayrak Medya Satış Pazarlama Genel Müdürü Abdullah Hanönü de hazır bulundu.

Arnavutluk’ta Sanxhak (Sancak) Camii’ni yeniden ibadete kazandırdık

Albayrak İnşaat olarak TOKİ adına Arnavutluk’ta inşa ettiğimiz toplu konut projesinin yanı sıra Laç şehrinin sembollerinden biri olan Sanxhak (Sancak) Camii’ni restore ettik. Geçtiğimiz günlerde ibadete açılan caminin betonarme iskeleti dışında tamamı yenilendi. Kullanılacak durumda olmayan caminin su baskınlarından etkilenmemesi için iç ve dış kısmında birçok yenileme çalışmaları yapıldı. Caminin minaresi yenilenerek tepesine alem konuldu. Sanxhak Camii’nin yenilenmesi hem dinî ve kültürel yapının korunması açısından önem arz ediyor hem de şehirde yaşayan Müslümanların rahatlıkla ibadetlerini yerine getirmelerine imkân sağlıyor. Hayırlara vesile olmasını diliyoruz.