BİRUN KÜMBET DAĞ EVİ

BİRUN KÜMBET DAĞ EVİ
1850 metrede Türkiye’nin en temiz havasına sahip Giresun Kümbet Yaylası’nda bulunan Birun Kümbet Dağ Evi’nin işletmesi 2007 yılında Albayrak Grubu tarafından devralınmış, her geçen gün artan kalite ve hizmet anlayışıyla, dağ ve yayla turizminde bir marka haline gelmiştir.

Birun Kümbet; 2020 yılı itibariyle, ahşap ana bina içerisinde 34 otel odası, 12 tek katlı bungalov, 5 dubleks bungalov olmak üzere toplam 150 yatak kapasitesiyle yılın on iki ayı ülke turizmine hizmet vermeye devam etmektedir.

Dört tarafı ormanlarla çevrili, tamamen doğayla uyumlu mimarisiyle öne çıkan Birun Kümbet, misafirlerine konaklama ve restoran hizmeti dışında hamam, havuz, sauna, ATV turları, bisiklet turları, muhteşem manzaraya karşı salıncak keyfi, kış aylarında kızak ve her türlü kar eğlenceleriyle hizmet vermektedir.

Birun Kümbet’in gerçekleştirmiş olduğu en önemli projesi Giresun yayla turizmine katmış olduğu değerdir. Bu bağlamda, bünyesine 7 tane otel odası, 7 tane bungalov, kayak hizmeti için kar küreme ve pist yapma aracı katmıştır.

Özellikle ağaçlandırmaya ciddi önem veren Birun Kümbet, her yıl yüzlerce fidanı otelin sahip olduğu alan içerisine dikerek ülke topraklarına ve geleceğine katkı sağlamaktadır. Ayrıca en önemli misyonu doğa ve çevre dostu olmak olan işletme, doğaya zarar vermemek adına enerji kaynaklarını değiştirerek, katı yakıttan doğayla uyumlu ve doğaya zarar vermeyen doğalgaz sistemine geçmiştir.