İnşaat - Gayrimenkul

ALBAYRAK İNŞAAT

ALBAYRAK İNŞAAT
1939’da kenti yıkan depremden sonra yeniden inşaata başlamak için Erzincan’a koşanlar arasında Albayrak ailesi üyeleri de vardı. İlk önce Albayrak’ların babası, ardından da oğlu Albayrak Grubu’nun kurucusu Hacı Ahmet Albayrak geldi. Hacı Ahmet Albayrak, ülkesine hizmet etmek amacıyla 1950 yılına kadar depremzedelere yönelik konut üniteleri yapımında çalışmış, toplum için güvenli bir gelecek yaratmanın bilinciyle hareket etmiştir.

Albayrak İnşaat, Türkiye’de kentleşmenin hızlanmaya başladığı 1950’li yıllardan itibaren başlattığı projelerle Türkiye’nin en iyi inşaat şirketleri arasında yer almaktadır. Albayrak İnşaat, 1954 yılında Muş Tren Garı inşaatı, 2001 yılında 4. Levent-Taksim Metrosu, 2017 yılında Kartal-Kaynarca Metro Hattı, hastaneler (toplam 1.000 yataktan fazla), stadyum (33.000 koltuklu) olmak üzere birçok önemli projeye imza atmıştır ve bugüne kadar 20.000’den fazla konut inşaatını başarıyla tamamlamıştır.

Albayrak İnşaat, yurtdışındaki en zor ve elverişsiz koşullarda iş yapmayı başarabilen ve projeleri taahhüt ettiği süreden daha önce bitirmesiyle ünlüdür. Örneğin Mogadişu’da 24 aylık 200 yatak kapasiteli hastane, 24 aylık sözleşmeyle 12 ayda sonuçlandırılmıştır, Mogadişu Türk Büyükelçiliği binası inşaatı ise 36 aylık sözleşme olmasına rağmen 24 ayda tamamlanmıştır.

Son 10 yılda şirket, global arenada yatırımcı bir operatör haline dönüşmüştür. Mogadişu ve Conakry Limanları imtiyazlarıyla şirket inşaat, deniz tarafı yatırımlar ve ekipman yatırımlarından sorumlu olduğu bir gelir paylaşımı mekanizmasıyla yatırımlarına devam etmektedir. Albayrak, kendi mühendisleri ve teknik ekibiyle sınırları içinde bulunduğu yerel inşaat pazar koşullarına tam hakim olup kazan-kazan anlayışıyla ilgili ülkelerin kalkınmalarına önemli katkılarda bulunmaktadır.

Albayrak İnşaat’ın stratejisi, iki temel faaliyet alanı olan imtiyazlar ve taahhüt işlerinin ortak gelişimine dayanmaktadır. Albayrak İnşaat, uzmanlık alanını ve etkin olduğu coğrafyayı genişleterek bu iş modelini daha da sağlam hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Albayrak İnşaat’ın hedefi; kamu yararına hizmet eden bir özel sektör şirketi olarak konum pekiştirmek, güçlü büyüyen pazarlarda globalizasyon hedeflerini yerine getirmek, ulaştırma ve lojistik faaliyetlerinde pozisyonunu kuvvetlendirmek, iş faaliyetlerinin dijital dönüşümünü kendi ekibiyle hızlandırmak ve tam bağımsız şeffaf yönetim sağlamaktır.

Albayrak İnşaat’ın temel görevi; topluma fayda ve ülkelere kalkınma altyapısını sağlama misyonuyla hareket ederek günlük yaşamı, lojistik faaliyetlerini ve mobiliteyi iyileştirmek için altyapı ve tesislerin tasarımını yapmak, finanse etmek, inşa etmek ve işletmesini yapmaktır.

Ekonomik ve finansal etkilerin ötesinde, çok yönlü performans vizyonuna sahip Albayrak İnşaat, çevresel ve sosyal açıdan sorumlu bir şekilde faaliyet göstermeye kararlıdır. Çevre yönetimi alanında faaliyet gösteren grup şirketleri, bu vizyonun gerçekleşmesinde aktif rol üstlenmektedir.

Kamu ve toplum yararına projeler üstlenen Albayrak İnşaat, iş faaliyetlerinin yürütülmesinde tüm paydaşlarına kazan-kazan prensibinin doğru şekilde anlatılabilmesi için bütün paydaşlarıyla aktif ve etkin diyaloğa girmenin esas olduğunu düşünmektedir.

Şeffaflık, grubumuza ait bilgi teknolojileri şirketinin etkin yardımıyla, olabilecek en aktif halde ve anlık bilgi aktarımına elvermektedir.

Bu iddialı vizyonla hareket eden Albayrak İnşaat’ın hedefi, müşterileri, çalışanları, ortakları ve insanlık için uzun vadeli, sürdürülebilir katma değer oluşturmaktır.