YEŞİL ADAMLAR ATIK YÖNETİMİ

YEŞİL ADAMLAR ATIK YÖNETİMİ
Albayrak Grubu, 1992 yılında, yaşamın doğal ve kaçınılmaz sonucu olan atıkların çevre ve insan sağlığı üzerinde gün geçtikçe artan olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak ve kontrolünü sağlamak amacıyla atık yönetimiyle ilgili özel sektörün ilk girişimini üstlenerek Türkiye’de bu sektörün temellerini atmıştır.

Albayrak Grubu bünyesinde hizmet veren Yeşil Adamlar, atıkların toplanması, taşınması, depolanması, geri dönüşümü konusunda günün gelişen ve değişen şartlarına bilimsellikle uygun, hizmetlerini gelişen teknolojik uygulamalarla hayata geçiren öncü ve önder kuruluştur.

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, sağlıklı olmanın temel koşullarından birisi de sağlıklı çevredir. Yeşil Adamlar, bütün canlıların ortak varlığı olan çevrenin sürdürülebilir çevre ve sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda korunmasını sağlamak amacıyla atıkların çevreyle uyumlu bir şekilde yönetimini sağlayan bir kuruluştur.

Yeşil Adamlar ayrıca şehirlerin temiz olması, yaşam kalitesinin artması ve şehirlerdeki insan sağlığını etkileyecek diğer unsurların bertarafı amacıyla ana arterlerin, meydanların yıkanması ve süpürülmesi işlemini son teknolojiyle donatılmış, anlık olarak uydudan takip edebilen araçlarla ve personelle 7 gün 24 saat kesintisiz olarak sürdürmektedir.

Türkiye genelinde, büyükşehir, il ve ilçe yönetimleri bünyesinde, güçlü, modern 1062 aracı ve periyodik olarak halk eğitim merkezleriyle yapılan protokollerle meslek edinme kurslarında “mesleki eğitim”, İSG, ilkyardım ve yangın eğitimi alan 5700 personeliyle sektörün öncülüğünü yapmaktadır.

Yeşil Adamlar Atık Yönetimi, Türkiye’de gerçekleştirdiği ve yürüttüğü “atık yönetimi ve çevre temizliği” faaliyetlerini, uluslararası düzeyde de uygulama misyonunu benimsemiştir. Bu ilkeyle yola çıkarak, 2010 yılından beri yurt dışında da atık yönetimi ve çevre temizliği faaliyetlerini devam ettirmektedir.