Katre Island Hotel

Katre Island Hotel
İstanbul’un Adalar ilçesini oluşturan 9 adadan biri olan, Albayrak Grubu’nun işletmesini devraldığı, eski adıyla Yassıada, yeni adıyla Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda yer alan Katre Island Hotel, misafirlerine şehrin bir parçası ancak stresinden uzak, doğa ve tarihle iç içe geçmiş bir deneyim sunuyor.

Katre Island Hotel, Türk insanının konukseverliğinden aldığı ilham ile tarih ve doğayı bir araya getiriyor. 74 delüks oda, 2 engelli odası, 6 tek yatak odalı süit, 36 aile süiti, 2 junior süit, 1 kraliyet süiti ve 2 kral dairesiyle toplamda 123 farklı odaya sahip Katre Island, her biri son teknoloji ürünü teçhizatla donatılmış 1 balo salonu, 5 toplantı odası ve 600 kişilik Kongre Merkezi’ni bünyesinde bulundurarak hem iş hem de özel hayatınız için eşsiz fırsatlar sunuyor.

Kongre ve balo salonlarında gerçekleştireceğiniz organizasyonlar için sunulan simultane tercüme hizmeti, yüksek hızlı ve kesintisiz internet, son teknoloji ürünü görsel ve işitsel ekipmanlar, özel sunumlar için teknik destek ve her türlü ihtiyaca yanıt verecek ses sistemi ile iş hayatınızı profesyonel bir hizmetle buluşturuyor.

Katre Island Hotel; 24 saat ön büro hizmeti ve oda servisi, Selçuklu mimarisinden ilhamını alan Akasha Spa ve hamam, kapalı havuz, fitness center, çamaşırhane ve kuru temizleme, concierge hizmetleri, doktor & hemşire hizmetleri ve yemek deneyimini yeniden tanımlayan restoranlarıyla misafirlerine özel imkânların kapılarını aralıyor.

Zirvelerden galalara, atölye deneyimlerinden özel gün etkinliklerine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan Katre Island Hotel, güler yüzlü ve kusursuz hizmet anlayışı ile siz değerli misafirlerimizi; bir deniz uzakta, eşsiz bir kaçış için bekliyor.

BİRUN KÜMBET DAĞ EVİ

BİRUN KÜMBET DAĞ EVİ
1850 metrede Türkiye’nin en temiz havasına sahip Giresun Kümbet Yaylası’nda bulunan Birun Kümbet Dağ Evi’nin işletmesi 2007 yılında Albayrak Grubu tarafından devralınmış, her geçen gün artan kalite ve hizmet anlayışıyla, dağ ve yayla turizminde bir marka haline gelmiştir.

Birun Kümbet; 2020 yılı itibariyle, ahşap ana bina içerisinde 34 otel odası, 12 tek katlı bungalov, 5 dubleks bungalov olmak üzere toplam 150 yatak kapasitesiyle yılın on iki ayı ülke turizmine hizmet vermeye devam etmektedir.

Dört tarafı ormanlarla çevrili, tamamen doğayla uyumlu mimarisiyle öne çıkan Birun Kümbet, misafirlerine konaklama ve restoran hizmeti dışında hamam, havuz, sauna, ATV turları, bisiklet turları, muhteşem manzaraya karşı salıncak keyfi, kış aylarında kızak ve her türlü kar eğlenceleriyle hizmet vermektedir.

Birun Kümbet’in gerçekleştirmiş olduğu en önemli projesi Giresun yayla turizmine katmış olduğu değerdir. Bu bağlamda, bünyesine 7 tane otel odası, 7 tane bungalov, kayak hizmeti için kar küreme ve pist yapma aracı katmıştır.

Özellikle ağaçlandırmaya ciddi önem veren Birun Kümbet, her yıl yüzlerce fidanı otelin sahip olduğu alan içerisine dikerek ülke topraklarına ve geleceğine katkı sağlamaktadır. Ayrıca en önemli misyonu doğa ve çevre dostu olmak olan işletme, doğaya zarar vermemek adına enerji kaynaklarını değiştirerek, katı yakıttan doğayla uyumlu ve doğaya zarar vermeyen doğalgaz sistemine geçmiştir.