TÜMOSAN DÖKÜM

TÜMOSAN DÖKÜM
Üretim faaliyetlerine 2012 yılında başlayan TÜMOSAN Döküm, 15.340 metrekare alan üzerine kurulu fabrikada dökme demir parça imalatı yapmaktadır. Tek vardiyada 10.000 ton/yıl brüt sıvı metal üretim kapasitesine sahip fabrikanın, çift vardiyada 20.000 ton/yıl kapasiteye ulaştırılması hedeflenmektedir.

TÜMOSAN Döküm, 6 ton/saat sıvı metal üreten ergitme sistemi, 800x1000x300+300 mm ölçülerinde 50 kalıp/saat otomatik kalıplama, 45 ton/saat kum hazırlama sistemi, 25 ve 80 lt cold box maça makineleri, robotik ve manuel taşlama üniteleri, 1 tonluk askılı kumlama makinesi, yüzey boyama üniteleri ve tam donanımlı kum ile metal laboratuvarlarına sahiptir.

TÜMOSAN Döküm, sektörün teknik ve çevre standartlarına hâkim, sosyal sorumluluklarının bilincinde, çevrenin, doğanın ve insan sağlığının kıymetini bilen, sürekli gelişime açık, ileri teknolojiyi kullanan, uluslararası standartlarda üretim yapan, müşteri odaklı bir şirkettir.

Mevcut üretim kapasite artırımı ve yeni yatırımlarla ülke ekonomisine, sanayisine ve istihdamına katkı oranını yükseltmeyi, sektöre yön veren, lider, global çapta bir döküm firması olmayı vizyon olarak belirlemiştir.