VOGEL SPOR TEKSTİL

VOGEL SPOR TEKSTİL
2000 yılında tekstil sektöründe orta ölçekli kamuflaj kumaş alım-satımıyla güvenlik kuvvetlerinde çalışan personele yenilikler getirerek tekstil sektörünün çağdaş düzeye ulaşmasına katkı sunmak amacıyla İstanbul’da kurulan Vogel Spor Tekstil, kuruluşundan beri süregelen profesyonellik, üretkenlik, dürüstlük ve pazarı geliştirme özellikleriyle istikrarlı bir büyüme göstererek tekstil ve ayakkabı dünyasında saygın bir yer edinmiştir.

Vogel Spor Tekstil, outdoor bot, outdoor giyim, askerî bot, askerî giyim, askerî polar, asker montu, tactical tişört ve gömlek, tactical pantolon, kamuflaj üniforma ve combat, çanta, hücum yeleği, kemer, palaska, termal içlik, iş güvenliği ayakkabısı ve tactical aksesuarların hem üretim hem yurtiçi ve yurtdışı satışını yapmaktadır.

Yılların birikimiyle tekstil sektöründe hizmet veren Vogel Spor Tekstil, yeni yapılanmasıyla birlikte ürün gamını genişleterek askeri giyimin her alanında faaliyet gösteren bir şirket haline gelmiştir. Sektördeki gelişmeleri ve pazardaki yeni talepleri yakından takip eden Vogel Spor Tekstil, güçlü idari ve mali birikimiyle sektörde öncü firmalardan biri olmayı sürdürmektedir.

Vogel Spor Tekstil’in 2020 yılı sonu itibariyle Balıkesir’de üretim tesisi, İstanbul’da ofisi ve Türkiye’nin birçok şehrinde ise bayileri bulunmaktadır.

EREĞLİ TEKSTİL

EREĞLİ TEKSTİL
1934 yılında Sümerbank tarafından kurulan Ereğli Entegre Tekstil Fabrikası, 1937’de işletmeye açılmış, 1997’de özelleştirme kapsamında Albayrak Grubu’na katılmıştır. Bu tarihten sonra 8 milyon dolarlık modernizasyon, teknoloji parkı ve yeni ünite yatırımlarıyla sektörde dev bir entegre tesis haline gelen Ereğli Tekstil, Türkiye’nin en büyük üç markası arasına girmeyi başarmıştır.

72.000 metrekare arazi üzerinde 45.000 metrekare kapalı alanı bulunan kumaş fabrikası ile 3.500 metrekare kapalı alana sahip konfeksiyon ünitelerinden oluşan fabrikada, dokuma ipliği, dikiş ipliği, baskılı ve boyalı kumaş üretimi ve kumaştan dikim yapılmaktadır.

Endüstri 4.0 teknolojisiyle geliştirilen makine parkıyla uluslararası kalite standartlarında, antibakteriyel, nano teknoloji özelliklerine sahip, kara, hava, jandarma ve emniyet kuvvetleri için kamuflajlı-kamuflajsız elbise, mont, parka, gömlek ve rüzgâr ceketi kumaş üretimi ve dikimi, ayrıca soğuk iklim parka ve elbise dikimi yapılmaktadır.

Yıllık 5 milyon boyalı kumaş, 8 milyon baskılı kumaş ve 765 bin konfeksiyon takım elbise kapasitesine sahip Ereğli Tekstil’in üretim hacmini Genelkurmay ve Emniyet birimlerinin ihtiyaçları doldurmaktadır. 950 kişinin istihdam edildiği Ereğli Tekstil’in yıllık büyüme oranı yaklaşık yüzde 30’dur.