Z RAPORU

Z RAPORU
Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera ancak bizim için değil. Z Raporu, günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin ve olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor. Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyelerin” peşine düşüyor.

Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. 2015 yılında, Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık.

Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz. Girişimcilik hikâyelerinden bölgemizdeki ve dünyadaki olaylara, teknolojik trendlerden piyasalardaki gelişmelere varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız.

Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz.

Z Raporu, ekonomiye, politikaya ve hayata dair konulara küresel bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleriyle sizlerle…