KETEBE YAYINLARI

KETEBE YAYINLARI
Her kitabın bir dünya, her kütüphanenin de içinde dünyalar bulunduran bir büyük âlem olduğu düşüncesiyle adına Ketebe Yayınları dediğimiz bir kütüphane inşa etmek üzere 2018 yılının mart ayında yola çıktık. Amacımız bilgiyi estetikle, hayal gücünü realiteyle aynı çatı altında buluşturmak, ortak insanlık birikimini kendi medeniyetimizin değerleriyle harmanlamaktı.

Uluslararası standartları yayıncılık anlayışımızın temeli kabul ederek, ülkemizin dünyaya açılan entelektüel bir markaya sahip olması için her geçen gün üzerine koyarak çalışmaya devam ediyoruz.

Türk edebiyatının seçkin eserlerine, genç kalemlere, tarihimizin engin zenginliğine meraklıları ve araştırmacıları davet edecek nitelikteki çalışmalara, dünya edebiyatının hem güncel hem de klasik metinlerine, düşünce dünyamızın verimlerine, maneviyat tarihimizin köşe taşlarına ve gün yüzüne çıkmamış değerlerine ev sahipliği yapmak ise yayın politikamızın omurgasını oluşturmaktadır. Yakın zamanda ise geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için de Ketebe Çocuk markası kaliteli ve güvenli içerik anlayışıyla Ketebe Yayınları’nın geniş yelpazesine katıldı.

Bizler, Ketebe Yayınları; kitaba, kâğıda ve söze hürmet eden bir medeniyetin parçası olarak her şey geçer “yazı kalır” diyerek yolda olmaya devam ediyoruz.